poniedziałek, 18 lutego 2013

Jak Urban budował w Polsce satanizm

Niezwykły artykuł, ukazujący kulisy polskiego satanizmu metalowego.

Email Drukuj PDF


satan2Jerzy Urban chciał w latach 80. stworzyć festiwal muzyki antyklerykalnej. Niektóre znane zespoły wyraziły nawet zgodę na uczestnictwo. O wpływie szatana na młodzież, doświadczeniach z siłami zła i komiksowym sataniźmie z Grzegorzem Kasjaniukiem, dziennikarzem muzycznym, rozmawia Łukasz Adamski.

Łukasz Adamski: Jak wynika z badań Instytutu Pamięci Narodowej festiwal w Jarocinie był znacząco przefiltrowany przez bezpiekę. Pojawiają się nawet głosy, że wśród muzyków działało wielu tajnych współpracowników służby bezpieczeństwa, którzy w jakiś sposób wpływali na przekaz prezentowanych utworów.  Zgadzasz się z tym, czy uważasz, że to spiskowa teoria dziejów?   

Grzegorz Kasjaniuk: Kiedy oglądam wystawę Instytutu Pamięci Narodowej – „Jarocin w oczach bezpieki” , widzę obraz służby bezpieczeństwa jaki ona wykreowała. Bezpieka chciała bowiem być odbierana jako grupa przepełniona głupimi, niefachowymi  pracownikami, którzy robili przypadkowe zdjęcia młodych ludzi. Taki obraz bezpieki funkcjonuje. Mamy myśleć, że nie wiedzieli oni skąd ta młodzież jest, po co się zebrała w Jarocinie, czego ona chce etc. Chodzi o to byśmy uwierzyli, że bezpieka nie infiltrowała tego środowiska, bo rzekomo nie posiadała o nim żadnej wiedzy. Jednak wiadomo, że żadne środowisko nie mogło za komuny działać sobie bezkarnie. A wiec nawet subkultura, która się samoistnie narodziła musiała być kontrolowana przez służby. Robiłem na  początku lat 90-tych materiał dziennikarski o bójce skinheadów z punkowcami w jednej z miejscowości pod Olsztynem . Będąc na komendzie zauważyłem, że policjanci mieli jeszcze nawyki milicji obywatelskiej. Gdy udostępniono mi akta młodzieży określanej mianem subkulturowej , widziałem jak działają komórki od spraw subkulturowych. Oni bardzo dobrze wiedzieli kto jak się ubiera, kto kim jest, jaka symbolika jest charakterystyczna dla danej grupy, widzieli gdzie im robić zdjęcia, w jakich sytuacjach.  Widzieli nawet co przypalają punkowcy a co piją skinheadzi. Jeżeli filtrowanie środowisk na poziomie miasta powiatowego było tak wielkie, to jakie musiało być a takiej imprezie jak Jarocin? 

Na festiwalu w Jarocinie można było zaobserwować działalność grup satanistycznych. Czy również widziałeś ubranych na czarno ludzi z odwróconymi krzyżami na piersi? Czy może satanizm w Jarocinie miał inną twarz?

Satanizm w Polsce nie był w latach 80-tych dobrze znany i wprowadził się samoistnie do naszego kraju dopiero wraz z nadejściem muzyki metalowej. W kulturze anglosaskiej tkwił już w latach 60-tych, wraz z powstaniem ruchu hipisowskiego , eksperymentowania z narkotykami i pojawieniem się muzyki psychodelicznej. W tamtych latach pojawiła się w Stanach Zjednoczonych nowa fala artystów na czele z Romanem Polańskim i jego filmem „Dziecko Rosemary”. Czarna biblia zaczęła być mocno gloryfikowana jako wartość literacka. Myśliciele hipisowscy łączyli w tamtym czasie swoje poglądy z poglądami Aleistera Crowleya i  Antona Szandora La Veya. U nas lata 60-te to okres walki z komunizmem, gdzie ostoją był kler, więc nowa fala nie miała szans się przyjąć.  W Jarocinie w większości przypadków pseudo sataniści byli bardzo komiksowi.  Wszystkie akty satanistyczne, które były tam dokonane, można nazwać raczej wandalizmem.  To nie byli wyznawcy szatana. Nie słyszałem też o ludziach nawiedzonych przez złego ducha, którzy by w padaczce tarzali się po ziemi mówiąc nieludzkimi głosami.  W latach 80-tych byłem mocno zaangażowany w ruch muzyczny. 

Identyfikowałem się z nim, nosiłem się jak hipis i widziałem w Jarocinie prawdziwą siłę metalowców. I ta siła była wielka. To środowisko skupiało w sobie ludzi szczególnie z małych miast i wsi, gdzie rządziło disco. Człowiek, który miał inne zapatrywania na muzykę, wyglądał inaczej, musiał czuć się wyalienowany w takim świecie. I właśnie ci ludzie zebrali się razem w Jarocinie. Ja sam miałem ochotę wsiąknąć w to i mieć poczucie przynależności do grupy ludzi mających takie same zapatrywania na muzykę. Jeśli  jednak młody człowiek nie miał zaszczepionej w sobie tradycji czy religijności to był łatwo podatny na manipulację. A taka manipulacja padała często ze sceny.  Przykładem tego był  muzyk zespołu Test Fobii Kreon , który w mnisim kapturze rozbijał na scenie krzyż w oparach dymu i krzyczał ave satan, a publiczność dostawała dawkę nowej siły witalnej. Przekaz wielu muzyków był prosty: jesteś silny, nie nadstawiaj drugiego policzka, nie bądź słaby. Kiedy jeden z liderów metalowej kapeli, znany z robienia misteriów, powiedział, że o północy przyjdzie na pole namiotowe i oczekuje tam obecności swoich słuchaczy, młodzież masowo go posłuchała. Gdy się okazało, że go tam nie ma, młodzież udała się na cmentarz i go sprofanowała.

Czy komuniści wykorzystywali satanizm by budować antyklerykalizm?  Napisałeś kiedyś, że odpowiedzialnym za szerzenie satanizmu wśród młodzieży był sam Jerzy Urban.

Urban był w pełnym wymiarze  adwokatem diabła. On odpowiednio poruszał się w tej materii. Miał pełną świadomość tego co się w Polsce dzieje. Potrafił wykorzystać wszystko co było przeszczepiane na nasz grunt. To był czas kiedy zamordowany został ksiądz Popiełuszko.  Komuniści poprzez jego zamordowanie odnieśli odwrotny skutek do zamierzonego. Musieli zrobić coś z tym, że polskie społeczeństwo chciało zrobić z księdza Popiełuszki osobę świętą. Komuniści musieli więc pokazać młodym ludziom  kler jako zgniliznę, promującą wartości, które nie wytrzymują konfrontacji z życiem. Z drugiej strony trzeba było stworzyć alternatywę dla prężnego ruchu oazowego, który potrafił w doskonały sposób zagospodarować młodzież.
 
Trzeba było więc wprowadzić w to środowisko diabła?

Mówiąc o przeszczepieniu satanizmu w postaci karykaturalnej czyli wizerunkowej, komiksowej, trzeba wspomnieć o wyłapywaniu do tego celu artystów, którzy byli nie tyle nastawni antychrześcijańsko ile raczej antyklerykalnie. Nie można powiedzieć, że w latach 80-tych była moda na antychrześcijanizm jak  jest dziś, jednak panowała w pewnych środowiskach ideologia, którą charakteryzowała się myśleniem, że Bóg jest ok, ale Kościół już nie. Potrzeba było prowokacji pogłębiającej antyklerykalizm poprzez antychrześcijańskie zachowania.  Środowisko polskich muzyków kapel grających thrash, czy speed metal wzorujących się na zachodnich kapelach Venom i Bathory było idealne w zaszczepianiu im takiego wzorca postępowania. Z tego nurtu ostał się i prezentuje swoją twórczość z powodzeniem do dnia dzisiejszego death metalowy Vader. Następowało też anektowanie na potrzeby chwili innych rejonów muzycznych, przede wszystkim tych , które przejawiały się do tej pory buntem wobec komuny.   Urban chciał  stworzyć  festiwal antyklerykalny.  

Niektóre zespoły wyraziły nawet zgodę na uczestnictwo. Takim przykładem jest  Kobranocka,  Która w utworze „Daj na tacę” poruszała kwestię nie tyle celowości zbierania datków na mszy świętej, ale ośmieszała katolicyzm .  Jego wymowa przeciwstawiała się wszystkim sloganom wolnościowym, które były w muzyce rockowej wcześniej przedstawiane. Antyklerykalizm bardzo łatwo można było wszczepić w świadomość muzyków, ponieważ ich życie osobiste było bardzo liberalne. Poza tym skoro zespoły decydowały się niedługo  po stanie wojennym na współpracę z totalitarnym reżimem, prezentując się w telewizji i dając tam recitale, nie ma co się dziwić, że tak łatwo się decydowały na walkę z Kościołem. Ciekawe jest również to ,że rządowi Urbana nie przeszkadzał jawny antykomunizm niektórych kapel muzycznych ,o ile uwypuklony był w ich twórczości antyklerykalizm – tak było w przypadku zespołu Dezerter. Liberalne i konsumpcyjne podejście do życia środowiska muzycznego rozwijało to wszystko. Lewicowe skrzywienie, które powstało po roku 89-tym w środowisku artystycznym  jest w dużej mierze spuścizną po komunizmie. 

Szatański plan Urbana zbudował antyklerykalizm lat 90-tych?

Urban został w ten szatański plan wpisany. Był nie tylko adwokatem diabła,  był jego przedstawicielem.  Wysłannikiem zła. Antyklerykalizm lat 90-tych jest pokłosiem ziarna zasianego w Jarocinie. Przykładem jest ruch punk – jego anarchistyczne sztandary w pierwszych latach funkcjonowania festiwalu w Jarocinie oznaczały antykomunizm, a w końcowych antyklerykalizm.  Takie ziarno raz zasiane ciężko wyplenić, gdyż osadzone jest w fałszywym pojęciu prawdy.  Sam satanizm jest bardzo twardy i nienaruszony. Powoduje konflikty w rodzinie

Zauważmy, że jeżeli rodzina próbuje odciągnąć człowieka od muzyki, która gloryfikuje treści antychrześcijańskie, to ten jest w stanie się od rodziny odseparować. To jest bardzo trudna walka, która polega na mobilizowaniu wielkich sił, by młodych ludzi wyzwalać z opętania

Przeszczepienie satanizmu za pośrednictwem prezentowania takiej muzyki w mediach miało na celu odseparowania człowieka od Kościoła, od Boga.  Dlaczego w latach 70-tych nie prezentowało się zachodniej muzyki anarchistycznej w naszych mediach? Nie chciano po prostu przeszczepiać anarchii na nasz grunt. Skoro Sex Pistols śpiewało brzydkie rzeczy o królowej angielskiej, polskie Sex Pistols mogło śpiewać brzydkie rzeczy o towarzyszu Gierku. A  to byłaby krótka droga do rzucania koktajlami Mołotowa. Ale taki gatunek muzyczny – black  metal, który nie preferował ideologii społecznej, a który preferował zwichrowanie ducha był idealny. Wtedy taki urobiony człowiek  podchodził do niedzieli jako dnia złego, gdzie lenią się jego rodzice co prowadziło bezpośrednio do rozbicia więzi rodzinnych. 

W swoich audycjach radiowych starałeś się pokazać prawdziwą twarz satanizmu. Mówiłeś o szkodliwości anarchii i pokazywałeś jasną stronę heavy metalu.
 
satan3Pracując w radiu na początku lat 90-tych miałem kontakt z wieloma firmami fonograficznymi , które promowały muzykę black metalową czyli satanistyczną. Oni rozumowali w taki sposób: grajcie naszą muzykę w radiu – ona jest najważniejsza, a teksty nie, bo  są w języku angielskim i nikt tego w Polsce i tak nie zrozumie.  

Black metal, co ciekawe, nie uderza nigdy w islam czy buddyzm, to jest muzyka świadomie ukierunkowana na antychrześcijańskie podejście. 

Dochodziło nawet do tego, że muzycy kapel satanistycznych mordowali się nawzajem i popełniali samobójstwa. Tak było w przypadku norweskiej grupy Mayhem  gdzie jeden z muzyków zabił drugiego. W Niemczech, gdzie po drugiej wojnie światowej sytuacja była opanowana przez różne nurty społeczne, nurt satanistyczny też znalazł swoje podłoże. Kraje skandynawskie są również tego mocnym przykładem. To, że Finlandia wysyła na Eurowizje zespół  metalowy o komiksowym czeluściowym wizerunku, świadczy ,że jej społeczeństwo jest mocno zmanipulowane. Na dodatek wyznawcy tej muzyki są często przedstawicielami establishmentu. Znam człowieka z Olsztyna, który jest prawnikiem i satanistą w podejściu pogańskim. Jego bogiem jest światowid. 

Ten człowiek gra black metal, który sprzedawał z sukcesem na Białorusi. Robił sobie nawet zdjęcia w makijażu black metalowym z pistoletem przy skroni. I to jest prawnik! To już nie jest komiksowy satanizm. To są naprawdę groźni ludzie. Oni nie nadstawiają policzka, oni walą w policzek. Na dodatek przemysł muzyki black metalowej jest bardzo prężny. Polskie zespoły black i death metalowe odnoszą spektakularne sukcesy na świecie. Tak jest z trójmiejskim Behemot i olsztyńską kapelą Vader, które grają koncerty na całym świecie. Zwłaszcza w  Ameryce Południowej, która przeżyła  falę rewolucji komunistycznej, a która teraz musi się zmierzyć z falą satanizmu. Rozmawiałem z wykonawcami tej muzyki z Chile, Peru i Meksyku, gdzie  koncerty zespołów black metalowych mają olbrzymie wzięcie!  Skala rozprzestrzenienia się tej ideologii świadczy o upadku instytucji rodziny, która niszczona jest przez uwarunkowania społeczne.

Otrzymywałeś wiele listów czy maili z pogróżkami od satanistów. Czy to one spowodowały, że przestałeś zajmować się tematem satanizmu czy może poczułeś namacalną obecność szatana?
 
W pewnym momencie stałem się osobą bardzo popularną w środowisku metalowym w Polsce. Nie uciekałem nigdy od wywiadów z satanistami, poznawałem tych ludzi , starałem się zrozumieć istotę ich muzyki, odróżnić oryginalność od fałszywego muzycznego przekazu i doszedłem do jednego wniosku - przekaz ich muzyki jest prawdziwy. Jest to robione z pełnym zapałem, z pełną wiarygodnością ponieważ oni naprawdę wierzą w to co robią. Oni nie są jak komuniści, którzy przekazywali treści, w które nie wierzyli, a którymi tylko manipulowali. Oni są święcie przekonani w to ,że kler jest zły. W ich głębokim przekonaniu papież jest wysłannikiem zła.

Przecież sami gloryfikują zło.

Dla nich zło jakie my pojmujemy jest dobrem – ich dobrem. Jest siłą witalną, korzystaniem z życia.

Dlaczego już nie robisz swojej audycji?

Prezentacja na falach radiowych muzyki black i death metalowej nie jest dobra. Ten przekaz oddziałuje negatywnie na świadomość i może być zaszczepieniem ideologii zła. Ja to dostrzegłem i postanowiłem tworzyć publicystykę muzyczną. W momencie gdy zacząłem ją robić na antenie, zacząłem otrzymywać pogróżki związane z moim komentowaniem tej muzyki i pokazywaniem prawdy.  W dyskusję zaczęli wdawać się muzycy. W tym przypadku ma się bardzo inteligentnych rozmówców. Wielu liderów zespołów satanistycznych to bardzo inteligentni ludzie, którzy potrafią zapędzić swoją ofiarę w róg. Świat, który ja komentowałem był bardzo obciążający. Jestem człowiekiem wierzącym i zacząłem zauważać na sobie dotyk ciemnej strony księżyca. Musiałem radykalnie z tym skończyć bo ten dotyk był bardzo mocny. 

Jak mocny?

To było jak uzależnienie. Nie mogłem się pozbyć tej muzyki . Zaczęła przedstawiać dla mnie wartość kolekcjonerską. Złapałem się na tym, że przedstawiałem na antenie muzykę bezwartościową. W momencie gdy chciałem pozbyć się płyt, które do niczego nie były mi potrzebne nie mogłem tego zrobić. Nie mogłem wyrzucić płyty ortodoksyjnej formacji Carpathian Forest, której teksty opierają się nie tylko na antychrześcijaństwie, satanizmie, ale nawiązują do sadyzmu, samobójstwa i dewiacji seksualnych.  Coś wewnętrznie mi mówiło ,że nie mogę się jej pozbyć. Odkładałem ją do szafki, setki razy przekładałem. Czułem ten dotyk. Zbierało mi się na wymioty gdy miałem niszczyć te płyty. W końcu pozbyłem się wszystkiego, nawet materiału reportażowego, który zrobiłem z wyznawcą satanizmu okraszonego muzyką satanistyczną. Ten materiał nawet mnie samego zaczął przerażać. I nie chodziło o treści w niej zawarte, ale o samą muzykę. 

Zrezygnowałeś z kontynuowania audycji, w której starałeś się odciągnąć młodych ludzi od satanizmu. Czy stoimy na przegranej pozycji? Czy z tym nie da się wygrać?
 
satansouthJa nie zrezygnowałem. Ja zacząłem toczyć walkę z samym sobą i okazała się  zwycięska. Odbieram to pozytywnie. Walczyłem o innych i dobrze się stało, że przestałem prezentować tę muzykę.  Młody człowiek jest bardzo wrażliwy. Przekazywanie mu rzeczy nakazowo i edukacyjnie odnosi odwrotny efekt. Ta walka jest możliwa tylko na jednym polu - rodziny. Nie widzę innej możliwości. Można oczywiście tworzyć edukację. Jeżeli jednak młody człowiek jest podatny na całą kulturę obecnie działającą pod jednym kątem, na filmy, które przedstawiają egzorcystów jako szaleńców, gdzie Keanu Reeves - egzorcysta,  ma konflikt z Panem Bogiem, to nie jest dobre. Młodym ludziom robi się wodę z mózgu. Zespoły black metalowe często zarzucają swoim oponentom ,że ci przeinaczają ich przekaz i są nietolerancyjni. I jest taka argumentacja w mediach akceptowana. 

Przykładem jest TVN. W tej stacji Kuba Wojewódzki wyśmiewał się „ po pachy” z konserwatywnej i zaściankowej  katolickości wespół z Nergalem z zespołu Behemot.  Wyobraź sobie, że głowa  jednego z amerykańskich kościołów satanistycznych King Diamond grał w Polsce jako suport Mettalicy.  Człowiek, który mieszkał w krypcie grobowej grał jako gwiazda przed Mettalicą!  

Zespól Gorgoroth jako jeden z wielu tego typu zespołów satanistycznych nagrał bluźniercze i obrazoburcze dvd w studiu telewizji polskiej w Katowicach – wydał je niedawno, jest dostępne w polskich sklepach. 

Żadne organizację nie występują przeciwko takim imprezom, takim zdarzeniom. Jeżeli ktoś to czyni – od razu staje się publicznie oszołomem.  Zespołów tego typu działających  w Polsce i destrukcyjnie wpływających na duszę młodego człowieka jest całe mrowie. Jest to oczywiście nie dostrzegane przez ekipy polityczne, które wolą się zajmować mniejszościami seksualnymi, antysemityzmem czy ekologią. Satanizm zostawiono nietknięty. Najgorsze jest to, że duchowieństwo również traktuje satanizm komiksowo. Szkoda, że fakt, że szatan oddziałuje w widoczny sposób na nasze życie jest tematem tabu. Nie pokazuje się w świecie XXI wieku, gdzie człowiek żąda dowodu bardziej niż za czasów Jezusa, dotyku szatana. Jeżeli mamy siłę pokazania go, to musimy to zrobić, nawet waląc młotem.

 Nie na darmo mówią, że „Największą sztuczką diabła było wmówienie ludziom, że on nie istnieje” Dziękuje bardzo za rozmowę.  
 
    kasjaniuk
 
Grzegorz Kasjaniuk ( ur.1967 ), dziennikarz  i szef muzyczny Polskiego Radia Olsztyn. Konferansjer.  Publikował min. w miesięczniku hard’n’heavy Metal Hammer, dwutygodniku Na Żywo,  piśmie literacko-kulturalnym „Portret”. Autor i prowadzący telewizyjny cykl TVP Muzyczna Trójka. Dyrektor Artystyczny Festiwalu Rockowego w Węgorzewie w latach 2003 – 2005. Specjalizuje się w muzyce rockowej, reggae , hard rock, heavy metal, blues i pop. Świadek najważniejszych wydarzeń muzycznych przełomu wieków w Polsce. Stały kreator wydarzeń w polskim rocku od 1992 roku, kiedy został jurorem Festiwalu Muzyki Rockowej w Węgorzewie. 

Źródło - http://www.debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=653:szatan-naprawd-istnieje&catid=64:rozmowa&Itemid=112  


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój komentarz.

Myślisz że to przesada? Ja czasami także się łapię na tym, że chyba nie jest aż tak źle!

Poniżej masz konkretne dowody!

Nie pokażę filmu na blogu - chcesz nieco obejrzeć, nie włączaj dźwięku, obejrzyj trochę ale nadal jest to ryzyku ataku demonów.

Klip ze spektaklu - Sabat Czarownic.

http://www.youtube.com/watch?v=f2TxXJmA7gY

Zwróć uwagę na jeden istotny szczegół. Gdyby to nie zdawało egzaminu i demony nie atakowałyby ludzi, nikt by tych rytuałów nie organizował!

Dodam jedno osobiste doświadczenie. Kiedyś obejrzałem film dokumentalny o grupie Gorgoroth. Po prostu aby poznać nieco te elementy satanizmu naiwnie obejrzałem dwie części filmu do końca.

I dostałem się pod ostry atak demonów i jedynie imię naszego Pana było skutecznym lekarstwem.


Zobacz dalej to! Zwróć uwagę na jedno oko Edyty Górniak. Klasyk Iluminatów!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Demoniczna Edyta Górniak czy Rodowicz jako kozioł (video)

 

Czyli Sabat Czarownic Kielce 2012
W miniony weekend w Kielcach miał miejsce kolejny Sabat Czarownic, na którym wystąpiły miedzy innymi Edyta Górniak i Maryla Rodowicz.
Górniak miała przygotowane dwie stylizacje, jedna bardziej demoniczna , suknia w podłużne pasy, nie mogło zabraknąć motywu amerykańskiej flagi.
Rodowicz z porożem kozła na głowie wartego 50 tysięcy zł.
Która wypadła lepiej?
Popatrzcie na występy

— Asteria —


Linki do filmów -
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XchU_yiq9L8#!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_NvF9mJtusM#!

Scena to jedna wielka paszcza szatana z zakrzywionymi kłami.

Inny dowód.

Górniak pokazuje "znak Szatana" ?! 

 

Źródło - http://www.plotek.pl/blogi/daami/2012/08/gorniak_pokazuje_znak_szatana__/1


A Obajwienie mówi nam tak:

Obj 9:20  Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom Oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić,
Obj 9:21  I nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich.
Już niedługo!!! :-)

34 komentarze:

 1. http://www.youtube.com/watch?v=czHNJHmkgr0 - Polecam każdemu owo opracowanie, coś niesamowitego. Wychodzi na to, że jesteśmy już w trakcie wielkiego ucisku, tzw. pierwsze 3,5 roku "Peace and safety", które kończy się 21 marca 2013 tego roku. Co ciekawe 20 marca kończy się zima, a 22 zaczyna sabat. -"A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie". Co ciekawsze obama w zeszłym tygodniu ogłosił, że jedzie do izraela (po raz 1) ogłosić "Pokój i bezpieczeństwo" - "Kiedy bowiem będą mówić: "Pokój i bezpieczeństwo" - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój angielski jest słaby więc mógłbyś w skrócie opisać na jakiej podstawie oni zakładają ze pierwsze 3,5 roku Ucisku się kończy? To by znaczyło że niedługo będzie 2 świadków?

   Usuń
  2. Wiadomo jest to wszystko na podstawie biblii, nie dopatrzyłem się jakiegoś dopisywania. Bazują na różnych kalendarzach m.in. księżycowym, i świętach Pana które są w biblii. Generalnie gość przyjmuje "Przepowiednie 70 lat" - daniela jako czas końcowy, i na początku właśnie dochodzi do tego, że powstanie państwa izraela w 1947, jest kluczową datą ostatniego pokolenia. Jest tego tak dużo, że naprawdę nie jestem w stanie tego w skrócie opisać. Kiedyś mój ojciec przeprowadzał badania nad biblią w latach 90, i co mnie zaskoczyło, że data końcowa wyszła mu taka sama jak temu gościowi czyli gdzieś rok 2017. Możliwe, że znajdę polską wersję to ci podeśle. Tak, to znaczyłoby, że niedługo będzie 2 świadków.

   Usuń
 2. To ściema syjonistyczna. Widać na pierwszy rzut oka. http://danielstimeline.com/
  Problem polega na tym, ze Żydzi nigdy Boga nie rozumieli, z małymi wyjątkami, nigdy nie rozumieli proroctw i nadal Synagoga Szatana proroctw nie rozumie i wierzy w odstępczy Izrael, który Izraelem nie jest.

  7 lat wynika z błędnego zrozumienia proroctwa Daniela, które mówi o czasach Isusa a nie o czasach końca.

  W połowie tygodnia Pomazanic miał być zabity i tak się stało.

  Nas interesuje 1260 dni czyli czas, czasy i połowa czasu 3.5 roku Wielkiego Ucisku. A WU zacznie się najprawdopodobniej od jednego z dwóch elementów, co do których nie wiadomo który nastąpi pierwszy.

  Owa wydarzenia to wyrzucenie szatana i jego aniołów z nieba, oraz zniszczenie Wielkiej Nierządnicy, czyli Babilonu Wielkiego.

  Które z nich nastąpi pierwsze - tego chyba nikt nie wie. Ale widać oznaki obu wydarzeń - jak owe meteoryty, oraz największy znak jaki widzimy niemal codziennie to gwałtownie wzrastające ataki na Wielką Nierządnicę czyli... Watykan.

  W tym momencie trzeba wyraźnie i głośno powiedzieć jedną niezwykle ważną rzecz.

  Wzrastająca nienawiść syjonistów i władz pro syjonistycznych do Watykanu to pierwszy akt Boga w dziejach świata od czasów Chrystusa.

  Ponieważ to Bóg natchnie ich serca, aby wykonali Jego zamysł i wykonali Jego wyrok.

  Wyrzucenie szatana z nieba to kolejny akt Boga - jego sąd nad sytuacją w niebie. Wyrzucenie jest aktem sądu Bożego!

  To oznacza, że jeżeli Bóg rozpoczął działalność w tych dwóch kierunkach, nie będzie przerwy aż do zwycięstwa Isusa Chrystusa.

  Wielokrotnie pisałem w różnych miejscach, ze brak zrozumienia pozycji Izraela oraz Watykanu na arenie światowej jest wyraźnym znakiem dezinformacji szatańskiej. Jeżeli ktoś nie rozumie kim jest Bestia i Wielka Nierządnica, nie ma szans na zrozumienie reszty proroctw.

  Jedna ciekawostka z przeszłości.

  Szatan i jego świta z radością uśmiercili Syna Bożego myśląc, że wygrali wojnę z Bogiem. Tymczasem okazało się, że to była ich największa porażka.

  Ofiara Isusa obdarzyła Go taką mocą, o jakiej szatan nie może sobie nawet pomarzyć.

  W chwili obecnej czeka szatana kolejna porażka, jeszcze bardziej zaskakująca i dotkliwa. Bóg doskonale zna procesy myślenia szatan oraz człowieka. Bóg także wie, czego ani szatan, ani człowiek nie rozumie.

  Ponieważ On zaprogramował wszystko w ten sposób i stworzył wszechświat i wszystkie żywe istoty. Dlatego nasze myślenie nigdy Bożemu nie dorówna, ponieważ Bóg nas w taki określony sposób zaprogramował nasze DNA.

  Dlatego żadne proroctwa szatana się nie sprawdziły i nigdy nie sprawdzą. Czeka nas 3.5m roku Wielkiego Ucisku, z którego wyłoni się niemal niemożliwa do policzenia Wielka Rzesza. Ale najpierw musi nastąpić porwanie tych, których Bóg wybrał do swego rządu.

  Najprawdopodobniej nastąpi to po zrzuceniu szatan na ziemię i w takim przypadku szatan już nie będzie się pytał Boga o zgodę na jakikolwiek swój ruch.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Ale niech pan obejrzy ten film w całości, jest bardzo ciekawy. Był on zrobiony już przed 2005 rokiem. Jestem coraz bardziej przekonany, że jesteśmy już w połowie wielkiego ucisku. Niedługo, a nawet zaraz może nastąpić upadek wielkiego babilonu, i być może spowoduje go nawet sam papież. Owa kometa była najjaśniejszym obiektem od ponad 2000 lat, czyli od ostatniej GWIAZDY BETLEJEM. To był znak czasów końca.

   Usuń
  2. I oczywiście są tam tabelki które bardzo dobrze wszystko przedstawiają owe - "1260 dni czyli czas, czasy i połowa czasu 3.5 roku Wielkiego Ucisku."

   Usuń
  3. Zanim szatan upadnie na ziemie musi zostać zbudowana struktura, który uniemożliwi mu uciecze z ziemi. Na ten moment taka struktura nie jest nawet gotowa, co dopiero mówić o posiadaniu wystarczającej mocy na całym globie by nie mógł umknąć.
   Oczywiście wszystko jest częścią boskiego planu. Jeśli będzie potrzeba, może takie coś zbudowań w chwili upadku, bez problemu. Jenak jeśli nie będzie interwencji siatka powinna być najwcześniej w 2016r

   Usuń
  4. Siatka? Mógłbyś rozwinąć, rozumiem, że pojmujesz dosłownie zrzucenie z nieba? Przecież szatan żyje w dziedzinie duchowej, musiałby się zmaterializować przed upadkiem?

   Usuń
  5. Tak jak siatka nie jest w fizyczna, tak i szatan nie musi być w postaci fizycznej. W sumie to nie jest pewne w jaki sposób szatan będzie obecny. Z jednej strony mamy powiedziane, że ma być jak za czasów Noego, więc manifestacja w pełni fizyczna powinna być możliwa z drugiej strony ma on nie działać bezpośrednio. Więc materializacje muszą być jednak czy akurat sam oskarżyciel ludzkości dokona pełnej materializacji, to tylko domysły. W sumie jest to bardzo skomplikowany temat. Trzeba by było odpowiedzieć co jest rzeczywistość. Ludzie są zanurzeni w 2 rzeczywistościach duchowej i realnej. W apokalipsie mamy wizje, że armia skorumpowanej ludzkości ma stanąć przeciwko armii boga. Z opisu wynika, że oni będą w stanie to zrozumieć w pełni gdy szatan zostanie pokonany. Więc to sugeruje opętanie. No i trzeba zrozumieć co znaczy słowo "władza", którą szatan podarował bestii. Władza jest to umiejętność wpływania na rzeczywistość(materialną lub duchową) przekraczający ograniczenie zawarte w tych rzeczywistościach. Szatan jest oskarżycielem ziemi więc jako taki musi mieć siłę na wpływanie ludzkich umysły. Więc dzięki temu bestia będzie miała moc kontrolowania ludzi jako każda osoba z osobna. Oczywiście ludzie w mocy ducha świętego będą odporni. Gdyż władza szatana jak wszystko co istniejecie pochodzi z ducha świętego,a władza sługi zawsze ulegnie pod wpływem władzą źródła. W sumie jest to skomplikowany pytanie, na który człowiek nie może odpowiedzieć w 100%. Niedoskonała istota jest skazana na niedoskonałość swych czynów.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziel i rządź a te podziały funkcjonują do dzisiaj.

  " Dla nich zło jakie my pojmujemy jest dobrem – ich dobrem. Jest siłą witalną, korzystaniem z życia."

  Czciciela prawa naturalnego. Samiec Alfa zwycięża nie licząc się z kosztami korzystając z życia .

  Prawo pięści, gdzie wszystkie chwyty dozwolone - zdrada, kłamstwo, oszustwo, lichwa, morderstwo dozwolone jest wszystko bez żadnych ograniczeń "cel uświęca środki"
  A jaki jest cel?

  Celem tych zamanipulowanych zwierząt ludzkich jest super bohater znany z kreskówek.

  Aby stworzyć takie społeczeństwo super maszyn bez serca i zasad , należy zniszczyć i wyrugować wszystko to co łączy nas z Bogiem, pozostawiając super inteligentne maszyny ludzkie.

  Zadanie realizowane przez wieki.

  OdpowiedzUsuń
 5. A propo tego filmu o czasie daniela. Zrobiony on był w 2005, i gość twierdzi, że pierwsze 3,5 roku tzw. "peace and safety" przed wielkim uciskiem zaczęło się już w 2009. Coś mnie wczoraj tak tchnęło, bo z rokiem 2009 i "peace and safety" kojarzyło mi się jedno wydarzenie, a mianowicie przyznanie obamie pokojowej nagrody nobla - 9 października 2009. Więc tak jakoś sam z siebie postanowiłem policzyć dni od 9/10/2009 do 22/03/2013. I to co zobaczyłem, bardzo mnie zdziwiło... a mianowicie wyszło mi RÓWNO 1260 dni. Przypadek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze czy pokojowa nagroda nobla, daje władze nad światem?
   Po drugie jeśli Obama jest antychrystem, "a bezbożny świat będzie się weselił m.in po zabiciu "2 świadków-proroków"", to kto ma być tymi prorokami Osama, tu ludzie się cieszyli z zabójstwa ale święty?
   Fakty się nie trzymają tej teorii.

   Usuń
  2. Dwóch proroków będzie podczas ostatnich 3,5 roku , tzw. wielkiego ucisku który prawdopodobnie zacznie się już 22 marca tego roku. A do wielkiego ucisku prowadzi m.in. "Pokój i bezpieczeństwo" - pierwsze 3,5 roku od 2009. O tym pisałem, dlatego nie wiem o czym ty piszesz.

   Usuń
  3. Tylko o który fragment ci chodzi
   "będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu
   i wytracał świętych Najwyższego,
   będzie zamierzał zmienić
   czasy i Prawo,
   a [święci] będą wydani w jego ręce
   aż do czasu, czasów i połowy czasu." Daniel 7,25
   Czy bardziej o:
   "Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą." List do Tesaloniczan 5,3
   Bo na moje oko, to co mówisz nie ma sensu. Łączysz 2 fragmenty biblii jakby były jednym. Przy pierwszym przypadku powinna się liczyć "koronacja króla", a ten termin minął. W drugim masz powiedziane, o momencie natychmiastowym ,gdy osiągną swój "pokój i bezpieczeństwo" czyli osiągną swój cel ma nadejść osąd.
   Gdzie masz powiedziany że czas do osiągnięcia pokoju i bezpieczeństwa ma wynieść 3,5 roku ? No i czy policzyłeś lata księżycowe czy słoneczne ?

   Usuń
 6. Trochę nie na temat. Natanyahu pisze list do Benedykta
  „Wasza Świątobliwość,

  W imieniu narodu żydowskiego chcę podziękować za wszystko co uczyniłeś jako papież, aby wzmocnić relacje chrześcijańsko-żydowskie oraz relacje państwowe Watykan-Izrael. Dziękuję także za obronę judeo-chrześcijańskich wartości i korzeni naszej wspólnej cywilizacji, co czyniłeś w czasie pontyfikatu. Nie mam wątpliwości, że te wartości, podstawowe do budowy nowoczesnego świata, są równie ważne dla zabezpieczenia naszej przyszłości, dobrobytu i pokoju.

  Twoja historyczna wizyta w Izraelu w 2009 r. dała rzadką okazję do wyrażenia relacji między naszymi wiarami. Pamiętam nasze miłe spotkanie podczas którego zaznaczyłeś, że judaizm jest starszym bratem chrześcijaństwa i potwierdziłeś zaangażowanie w przyszłą współpracę chrześcijan i żydów.

  Dziękuję za twoje przywództwo w tych bardzo trudnych czasach, życzę długiego życia, zdrowia i szczęścia.”

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/02/18/premier-netanyahu-napisal-list-do-papieza-benedykta-xvi/

  OdpowiedzUsuń
 7. Górniakowa czcicielką Szatana. No tak, to dużo bardziej prawdopodobne niż fakt że jest po prostu durną zblazowaną cwelebrytką starającą się zaistnieć za wszelką cenę, np. głupią modą. Ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no i portal typu plotek jest bardzo wiarygodnym źródłem

   Usuń
  2. "Wszystko badajcie, nie wszystkiemu wierzcie , co szlachetne zachowujcie". Mówi Ci to coś?

   Usuń
  3. autor przedstawia to jako DOWODY nie jako pytania, czy hipotezy

   Usuń
  4. @maciejjo
   Czy to ważne z której strony autor podał przykład? Wystarczy obejrzeć teledysk Pani Górniak i wielu innych i można to samo wywnioskować. Powiesz, że to taka moda. Zgadzam się.Ale takie znaki satanistyczne czy masońskie do niedawna były wykonywane jedynie przez satanistyczne zespoły metalowe i rockowe.A w chwili obecnej to już norma w popkulturze, a jak wiadomo wzorce popkultury trafiają do mas i są bezmyślnie naśladowane przez nie.I od razu nasuwa się pytanie, co za chwilę w pogoni za tą okropną modą będą nam serwować? Skoro już niektórzy wykonawcy pop przyznają się otwarcie do wielbienia Lucyfera, np. Beyonce, Katy Perry, Lady Gaga itd.

   Usuń
  5. Chociażby tutaj
   http://www.youtube.com/watch?v=yw5KSsRoDK4
   Katy Pery, jay - z itd

   Usuń
  6. Kanye West
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xZDjfp1OvxQ

   Usuń
 8. Proszę bardzo:
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=w2QS5y_V0Ow

  a tu w film w 11 częściach, który obrazuje przemysł muzyczny
  http://www.youtube.com/watch?v=qlihkOKhrQ8

  OdpowiedzUsuń
 9. o...mój...Boże... nawet nie wiem jak was skomentowac ludzie. Przechodzicie samych siebie. Szok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz w to wierzyc. Nikt Cię do tego nie zmusza. Masz wolny wybór. Możesz wierzyć w co chcesz.

   Usuń
  2. najbardziej ciekawi mnie to ze przyjmujecie takie rzeczy za pewnik, absolutnie bezkrytycznie. ktos palnał głupote w jednym zdaniu a wy łykacie. czy jesli ja stwierdze że "jestem potomkiem demona Azazela" czy to czyni to automatycznie prawdą i faktem? to zastanówmy się trochę...

   Usuń
  3. maciejjo:
   "o...mój...Boże... nawet nie wiem jak was skomentowac ludzie"

   nie wiem w którego Boga wierzysz, ale wiem jedno: już skomentowałeś wszystkich pisząc że są z oddziału psychiatrycznego.
   Taki tekst: Przechodzicie samych siebie. Szok." nie ejst dla mnie argumentem

   Heńku,

   piszę tu, bo ostatnio na maile nie odpowiadasz: mam wrażenie, że sytuacja na tym blogu wymyka Ci się z pod kontroli. Czy nie widzisz, że wdarli Ci się na blog mąciciele? ja ich wykasowałem i mam spokój.

   Usuń
  4. Musiałem zmienić ustawienia, ponieważ tego maciejjo mądrali nie mogłem usunąć.

   Są dwie główne grupy ludzi na świecie.

   1. Ci, co nie widzą nigdzie problemów - Żydzi i syjoniści.
   2. Ci, którzy te problemy widzą i są przez tych pierwszych ośmieszani i prześladowani.

   Ale to wszystko do czasu! Sąd Boży nad zwyrolami szatańskimi się zbliża
   szybkimi krokami.

   Ciekawa dyskusja toczy się na tym syjonistycznym forum. :)

   http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8373&postdays=0&postorder=asc&start=150

   Ale im ten temat nie leży! Zapewniam was, końcówka będzie bardzo, bardzo interesująca! Temat ma spore powiązania z Biblią

   Praca nad Biblią jest bardzo zaawansowana, wstawiam poprawki z Septuaginty LXX i teraz wyraźnie widać, dlaczego Żydzi plują na Septuagintę. Jest sporo skażonych wersetów przez sług szatana - masoretów i jest ewidentne, że owe skażenia to nie błędy ale celowe przeróbki.

   Oczywiście że zrobię listę wszystkich skażonych wersetów i być może podam je wszystkie w obu wersjach, aby każdy mógł zobaczyć, jak je masakrowano.

   Dlatego nie mam zbyt wiele czasu na zajmowanie się czatowaniem na blogach.

   PS. Jest jeden cwany Żydek, który wielu braciom zarzuca dumę i pychę. Już tutaj coś pisał. Pisał do mnie emaila, więc zapytałem go dlaczego mnie oskarża jak szatan i gdzie widać dowody na pychę. Oczywiście nie odpowiedział. ;)

   Usuń
 10. kolejne filmiki ukazujące ciemną stronę przemysłu muzycznego oraz stacji muzycznych:
  http://www.youtube.com/watch?v=GjUy2ULPltQ
  http://www.youtube.com/watch?v=JecJG5NEXPk


  http://www.youtube.com/watch?v=We2Oy1Spnzw
  Tylko Ci, którzy nie rozumieją prawdziwych intencji twórców klipów czy tekstów, tłumaczą, że to jest tylko inspiracja artystyczna,dlatego w dzisiejszych czasach nawet największa obrzydliwość w sztuce jest usprawiedliwiona wyrazem artystycznym i niestety nie ma tabu czy świętości, której nie można bezkarnie zmieszać z błotem.

  OdpowiedzUsuń
 11. wow, kolejne "dowody" na istnienie reptilianów, prosto z youtuba, najwiarygodniejszego źródła na świecie
  http://www.youtube.com/watch?v=8pibXy_prlE
  http://www.youtube.com/watch?v=pMxDZl4qSic
  http://www.youtube.com/watch?v=A4IA8TKAbsA

  OdpowiedzUsuń
 12. Możesz sobie w żaby, szczury czy krowę wierzyć.

  Każdy sposób jest dobry byle byś tylko nie poznał prawdy przekazywanej od Boga.

  Każdy sposób jest dobry tylko żebyś trwał w niewolnictwie umysłowym i fizycznym.

  Myślisz, że upadłych interesuje, w co ty wierzysz?

  Każdy sposób jest dobry żeby odciągnąć cię od tego, co Isus syn Boży przekazał, ofiarował tobie i mi.
  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Niepokojące wiadomości. Wszechświat nie jest wieczny"
  http://wiadomosci.onet.pl/nauka/niepokojace-wiadomosci-wszechswiat-nie-jest-wieczn,1,5425695,wiadomosc.html

  No mnie to nie dziwi, nic nie jest wieczne tylko Bóg.

  Myślę że Bóg na końcu odtworzy cały wszechświat, tym razem wieczny, idealny i bez grzechu :) w końcu Biblia wspomina o "nowym niebie i nowej ziemi"

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.