czwartek, 31 maja 2012

Chrześcijanin niekoniecznie z Chrystusem, ale za to na pewno z Żydami…

Po polsku

Źródło - http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=11416 

Komentarz thewordwatcher'a. 

Coraz częściej można dostrzec niezwykłe silne więzi pomiędzy Watykanem a Syjonizmem. Poniższy artykuł ujawnia pewien zasięg owych raczej zażyłych stosunków - pomimo ostrego propagandowego antagonizmu ks. Rydzyka/Radia Maryja czy też wielu witryn oskarżajacych Żydów o wszystkie zło, jakie kiedykolwiek się wydarzyło w dziejach świata. Jak np. witryna - http://www.naszawitryna.pl/.
Czyli z jednej strony Watykan ujeżdżający Bestię poskramia ją. Z drugiej strony się z nią brata a jeszcze innej strony zrzuca wszystkie swoje winy na... Synagogę Szatana. Sprawdź ten link - http://www.zbawienie.com/babilon.htm 
 
 
zyd-koch 

Wg przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan Kurta Kocha - antyjudaizm jest zdradą chrześcijaństwa.
Plaga antysemityzmu w dzisiejszym świecie jest nie do wyplenienia a antyjudaizm jest zdradą chrześcijaństwa – uważa kard. Kurt Koch. „Również w chrześcijańskiej teologii można odnaleźć antyżydowskie tendencje, tak po stronie tradycjonalistów, jak i w nurtach liberalnych“ – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, której podlega Komisja ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem. Watykański hierarcha wygłosił wczoraj wykład na Papieskim Uniwersytecie Angelicum na temat “50 lat dialogu chrześcijańsko-żydowskiego”.
„Kościół katolicki musi dlatego stale podkreślać, że antyjudaizm jest zdradą chrześcijaństwa. Co więcej duchowa więź żydów i chrześcijan ma stały i wieczny fundament w Piśmie Świętym” – podkreślił kardynał.
„Przyjaźń między żydami i chrześcijanami jest niezbędna dla całej ludzkości” – powiedział z mocą przewodniczący Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem. Przypomniał, że wobec

cien 

bezprzykładnego okrucieństwa Szoah chrześcijanie byli nie tylko sprawcami, ale również ofiarami zbrodni [sprawcami nie byli chrześcijanie, tylko owładnięci pogańskim hitleryzmem Niemcy] . „Szerokie masy były biernymi obserwatorami, które przymykały oczy na brutalną rzeczywistość. [... coś tu się dla Kocha pomieszało. "Szerokie masy" ogromnym trudem wygnały morderczych rodaków Kocha z powrotem, tam skąd przyszli] Tym samym Szoah stała się dla chrześcijaństwa problemem i oskarżeniem. Dlatego Kościół katolicki po tym konflikcie wraz z II Soborem Watykańskim sformułował nową teologiczną definicję jego stosunku do żydów” – mówił pochodzący z Szwajcarii purpurat.
Przypomniał, że przyjęta przez II Sobór Watykański deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich nadal po 50 latach stanowi podstawowy dokument dla dialogu między Kościołem a Żydami. „Wspiera on wzajemne zrozumienie i respekt. Pozostaje trwałym i niezbywalnym zadaniem, aby unikać powrotu do niebezpiecznego wyobcowania i aby pogłębiać więzi” – zaznaczył kard. Koch.
Kardynał zaznaczył, że dokumenty soborowe, w tym “Nostra aetate” oraz inne wypowiedzi Kościoła na temat relacji z judaizmem i żydami są zobowiązujące dla wszystkich katolików. „Nie można być katolikiem, bez akceptacji II Soboru Watykańskiego i wynikającego z niego nauczania Kościoła w tym ‘Nostra aetate’. Wszystkie dokumenty, dekrety i konstytucję z wiążące dla każdego katolika” – powiedział kardynał.
Przypomniał, że Jan Paweł II jak również Benedykt XVI z naciskiem zaangażowali się w chrześcijańsko-żydowskie pojednanie wzajemnie się przy tym uzupełniając. Jego zdaniem pochodzący z Polski papież przede wszystkim skupił się na „mocnych gestach i obrazach”, a „teolog Ratzinger na sile słowa i pokornym spotkaniu”. Przypomniał, że podczas swojego siedmioletniego pontyfikatu Benedykt XVI odwiedził były obóz koncentracyjny Auschwitz, był pod Ścianą Płaczu w Jerozolimie i spotykał się w wielkimi rabinami Izraela oraz modlił się za ofiary Shoah w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem. Do tego jak żaden inny papież odwiedził najwięcej synagog.
sm/KAI

Wybrane komentarze internautów:
Snaut napisał/a:
Problem polega na tym, że judaizm tak naprawdę nie jest religią Starego Testamentu, lecz Talmudu. A co Talmud mówi o chrześcijanach pokazał dobitnie jeszcze na początku XX w. ks. J. Pranajtis w książce “Chrześcijanin w Talmudzie”. www.naszawitryna.pl/ksiazki_105.html

Stanley napisał/a:
o “polskim” czy “chrześcijańskim” antysemityzmie można mówić, ale o żydowskim antychrystianizmie czy antypolonizmie już nie

Zerro napisał/a:
Buachacha! A tak serio - anty-judaizm jest OBOWIĄZKIEM chrześcijanina. “Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.” A talmudyzm powstał w bluźnierczej opozycji do chrześcijaństwa. To plemię żmijowe, groby pobielane. Witamy z radością każdego nawróconego i ochrzczonego judejczyka, ale ci co tkwią w śmiertelnym (o)błędzie to najgorszy rak ludzkości, przez stulecia wyrzucają ze swego wnętrza najpodlejszych wichrzycieli przeciw Kościołowi Chrystusowemu. Znaj swojego wroga.

Tetfol napisał/a:
Kościół afirmujący i aprobujący Synagogę Szatana zdradza Zbawiciela.

Sacer napisał/a:
Poczytaj ks.Kruszyńskiego- KUL-owskiego znawcę Talmudu okresu międzywojennego. Centralnym jego pierwiastkiem jest o b o w i ą z e k nienawidzenia chrześcijan (czyt.katolików). Czy to Talmud Jerozolimski z 400 P.C.,czy Babiloński z 500P.C. takie same bluźnierstwa pod adresem Jezusa i Maryi. To Talmud ukształtował tę grupę etniczną i jej mentalność. Nie pomogą nauki pobierane na najlepszych uczelniach świata - judaizm talmudyczny mają we krwi i stąd ich nienawiść do gojów(potomków bydła i insektów). Wystarczy poczytać archiwalne wypowiedzi p.Geremka(nazwisko przybrane) o Polsce i Polakach,by mieć próbkę tej krwiożerczej bestii mieszkającej w sercach części Izraelit. A kard.Koch,cóż, geny mają swoje prawa.

Pawlerson napisał/a:
Tak długo już być nie może. Żydostwo z butami wchodzi w sprawy Kościoła Katolickiego i to się musi skończyć. Jedynie frajerzy idą na ustępstwa w kwestiach wiary i tacy politycznie poprawni księża bardzo nam szkodzą. Nic dziwnego, że współcześnie Chrześcijaństwo jest przez wielu postrzegane jako “frajerskie”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.