poniedziałek, 3 września 2012

Gest rogów - czy to tylko niewinny gest?

Dzisiaj na temat pewnego gestu, który jest bardzo popularny i rozpoznawalny właściwie w każdym zakątku świata. Używają go politycy, muzycy, sportowcy, dzieci ale również - co smutne i dziwne - chrześcijanie. Często dla zabawy czy tez z braku wiedzy, posługujemy się pewnymi gestami, nie zdając sobie jednak sprawy z ich pochodzenia i znaczenia. 

Mój znajomy podczas wizyty w naszym domu dla zabawy właśnie pokazał ten gest. Wtedy zacząłem się zastanawiać głębiej nad tematem, i pomyślałem sobie, ze być może ludzie nie wiedza co i kto za tym symbolem stoi. Poniższy wpis ujawnia co to za gest. Opisuje również jego pochodzenie i znaczenie.
"Ludzka cywilizacja od prehistorycznych czasów, ewoluowała jako społeczeństwo z wielka skłonnością do okultyzmu lub tajemnej wiedzy ze świata duchów i ponad naturalnych mocy. Znawcy ezoterycznego świata posługują się poszczególnymi znakami o ukrytym znaczeniu, których autorami są ludzie obeznani z wiedza tajemna. Są widzialne znaki nie widzialnych sil duchowych oraz satanistycznego wpływu, które są użyte przez okultystów do manipulowania pierwotnym prawem, w celu zaspokojenia ich własnych korzyści. Pomiędzy tymi symbolami horned hand (nie ma polskiego odpowiednika, ale można to tłumaczyć jako: symbol rogów czy gest rogów), który jest całkiem podobny do znaku Karana Murda ( wyganiać demony i usunąć przeszkody takie jak: choroby lub negatywne myśli) występującym we wschodnich religiach.
Gest rogów jest opisem przypuszczalnie włochatego kozła Mendes i Baphomet lub rogów Cernunnos (niektóre źródła mówią tu o bogu czarnoksięstwa : pan lub cernunnos), który był przedstawiany jako synonim szatana oraz demona. Podniesiony palec wskazujący i mały symbolizują rogi, a szczelnie zamknięte palce środkowe i kciuk reprezentują pysk kozła.

/Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, ze kozioł występuje jako męski i żeński osobnik. Zauważ, że na klatce piersiowej, wyraźnie widać żeńskie narządy. Miedzy nogami znajduje się coś co przypomina męski organ, i prawdopodobnie nim jest. Czyli ani meżczyzna, ani kobieta 
.
"Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę" - 1 Moj. 1:27 .

Na czole widnieje satanistyczny symbol - pentagram. Wszystko to jest atrybutami diabla, który odwraca do góry nogami Boże zasady. Perwersja, wyuzdanie, czarnoksięstwo, joga - to wszystko widać na tym zdjęciu. Tymi rzeczami diabeł zniewala ludzi i łowi ich dusze i serca.

Podobną pozę i bardzo podobne  ułożenie rąk - można czasami zobaczyć na katolickich obrazach przedstawiających rzekomo Jezusa. Sprawdź i porównaj. /

We Włoszech symbol rogów nazwana jest "Mano Cornuto". Ten gest jest często wypisany na amuletach aby chronić właściciela przed urokiem. Jeśli chodzi o współczesne włoskie tradycje, to jeśli ręka w tym geście jest skierowana w kierunku jakiegoś człowieka, znaczy to, ze ten kto jest cornuto czyli rogacz. Wierzy się, ze symbol rogów jest powiązany ze znakiem niewierności wywodzącym się od Minotaura, legendarnego potwora z Greckiej mitologii, który był potomkiem Kreteńskiej królowej z jej wszetecznego związku z białym bykiem.
Są dwa rodzaje gestu rogów. Do pierwszego z nich używa się prawej reki. W tym geście kciuk powinien być trzymany pod zaciśniętym palcem serdecznym i środkowym. Ten gest symbolizuje boga czarnoksięstwa/czarów.


Drugi typ gestu jest przeznaczony dla lewej reki. W tym przypadku kciuk powinien być trzymany na palcu serdecznym i środkowym. Ten znak jest używany do przeklęcia kogoś, przez skierowanie gestu rogów w kierunku tej osoby./gest identyfikacji miedzy wyznawcami kultu/
 

W wielu zachodnich krajach gest rogów stal się niezmiernie popularnym znakiem. Ten symbol jest często wyryty na amuletach lub używany jako apotropaic gest (czyli gest odgonienia złowieszczych wpływów uroku). Ten znak jest całkiem podobny do innych używanych satanistycznych znaków (do których pokazywania używa się reki lub rak) jak mano fico czyli figa ręka, gest dwuręczny ze skrzyżowanymi kciukami. Amerykanie mający włoskie korzenie są zadni pokazywania tego gestu (jeżeli ktoś rozważna użycie przeciw niemu uroku) kiedy chcą dostać magiczna ochronę przeciw celowo skierowanym w nich przekleństwom. Ludzie z Brazylii czy Argentyny także wierzą, ze użycie gestu rogów odstrasza złe fatum przez zaklinanie ponad naturalnej mocy.

Niezalezienie od oryginalnego celu, symbol rogów został przyjęty przez fanów metalu na całym świecie, jako mistyczny rockowy symbol zła. Używają go podczas koncertów, wznosząc swoje ręce w gore.

Pomysł z symbolem rogów był utrzymywany przez wiele Azjatyckich i Europejskich krajów od starożytnych wieków. Dla hindusów znak rogów z kciukiem trzymanym na zagiętym palcu środkowym i serdecznym oznacza "Gest Banicji" lub "Karana Mudra". Ten gest przypomina rogi jaka (zwierze) skierowane przeciwko złu, znane tez jako "gest odganiania zła".

Jednak w hinduizmie symbol rogów wykonany jest lewa ręka, czasami uważany jako "Abhayamudra" lub "Gest bycia nieustraszonym". Ten sam pomysł na ten gest zaadaptowany został przez ludzi z buddyjskich krajów Azji.

Chińskie społeczeństwo Hung umiłowało znak rogów jako znak przynależności. Oni także używali tego jako znaku "człowieka", który symbolizował niebo i ziemie.

Ludzie z europejskich krajów jak Albania, Słowacja, Czechy,Grecja czy Malta generalnie używają gestu rogów jako gestu niewierności.W Turcji ten znak jest używany do wyrażenia pyska wilka, gdzie dwa podniesione palce symbolizują uszy wilka"./tekst w języku angielskim, jest bardzo nie gramatyczny(prawdopodobnie oryginał jest zapisany w języku hindi) dlatego tez czasami i ja miałem spore problemy przy adaptacji tego tekstu./

Mano Cornuto jest również używany przez wicca (najstarsza forma współczesnego czarostwa, najpierw pod nazwą "witchcraft", czarostwo, lub "wicce", bardziej archaiczna forma, oznaczająca "mądrą kobietę", "wiedzącą"). W wicca gest rogów jest użyty przez niektóre tradycje jako symbol rogatego boga. Posługują się nim w czasie rytuału przyzywania boga. Bóg jest męskim obliczem bóstwa, a bogini jest żeńskim obliczem bóstwa. Rogi boga pochodzą od jego dominacji nad lasami, zwierzętami i ziemia.

Gest rogów został zaadoptowany również przez Antona LaVeya, założyciela kościoła szatana jako satanistyczny salut (można to rozumieć tez jako satanistyczne pozdrowienie czy oddawanie honoru).

Diabeł nigdy nie gra fer. Jest ojcem kłamstwa i najczęściej posługuje się kłamstwem, aby zaspokoić swoje cele i pożądliwość.

" On(szatan) był mężobójcą od początku i wprawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. " - Ew.Jana 8:44

Jemu zależny na tym abyś uważał, ze to tylko niewinny gest. Powie Ci: zobacz, tyle poważnych ludzi to pokazuje, nawet chrześcijanie - wiec wszystko jest ok. Nie ma w tym nic złego - to tylko symbol. Nie daj się zwieść. Bóg powiedział, ze mamy być wierni nawet w malej rzeczy, wiec postępuj tak.

"Kto jest wierny w najmniejszej sprawie i w wielkiej jest wierny, a kto w najmniejszej jest niesprawiedliwy i w wielkiej jest niesprawiedliwy". Luk. 16:10

Nie zależny mi na tym aby kogokolwiek straszyć, ale czasami jest tak, ze przez właśnie małe rzeczy otwieramy diabłu dostęp do naszego życia. Później ta małe drzwiczki stają się wrotami przez, które wróg zaczyna mieć szeroki dostęp do naszego serca i umysłu. Pamiętaj, po co on przyszedł:

"Złodziej(diabeł)przychodzi, aby kraść, zabijać i niszczyć" Jan 10, 10

To wszystko co tutaj przeczytałeś może być śmieszne dla ciebie i głupie. Wierzę jednak w to, że czas szyderstwa i bluźnierstwa się kończy. Nadchodzi moment, kiedy ludzie pozbawieni pieczęci Chrystusa i Bożego Ducha "omdlewać będą z trwogi" przed Panem i rzeczami, które nadchodzą. Nie czyń więc nieprawości, ale uświęcaj się. Nie czekaj, bo może być za późno. "Dzisiaj jest dzień zbawienia i laski" nie jutro - teraz. Jeżeli jesteś chrześcijaninem to wciąż się uświęcaj, abyś umiał rozpoznać głos Boga i pójść za nim.


11. Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.
12. Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.
13. Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.
14. Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta.
15. Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je,
16. Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach, Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.
17. A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota".
Obj. 22:11-17

4 komentarze:

 1. Ten gest niewątpliwie kojarzymy z wyznawcami satanizmu i wszelkiego zła, mam link do stronki z opisem różnych gestów i ciekaw jestem czy też mają demoniczne znaczenie. http://www.logo24.pl/Logo24/1,125390,5640489,Gesty__na_ktore_nalezy_uwazac.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Słudzy Szatana rządzą światem!

  http://antyimperializm.wordpress.com/2012/08/26/sludzy-szatana-rzadza-swiatem/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten gest z pewnoscia jest uzywany przez czlonkow tajnych stowarzyszeń

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten gest oznacza słońce oraz sierp księżyca, czyli stosunek płciowy. Mężczyzna ma ochotę na akt płciowy rano, więc jest słońcem, które wstaje, a kobieta wieczorem itp. Znak używany, etymologia jego, jak mnie pamięć nie myli w starożytnym Egipcie.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.