poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Śmiercionośne drony wielkości komara

Pełzające robociki przypominające karaluchy lub pająki, chmary dronów latających niczym pszczoły. Technologia miniaturyzacji w przypadku dronów idzie coraz bardziej do przodu. 
fot. biology-forum.com
Drony robią się coraz popularniejsze. Kontrowersje związane z tymi urządzeniami wiążą się między innymi z faktem, że nie tylko umożliwiają one przeprowadzenie szybkich operacji na terenie wroga bez narażania życia własnych żołnierzy, ale również z tym, że coraz częściej są one wykorzystywane do przeprowadzania tajnych działań szpiegowskich nie tylko pomiędzy wrogimi sobie krajami, ale też na własnym terytorium przeciwko własnym obywatelom. Niepokojące są również kwestie wielkości dronów, pierwsze urządzenia były względnie duże i łatwe do wypatrzenia gołym okiem. Ostatnio jednak coraz więcej mówi się o ich miniaturyzacji aż do rozmiarów... komara. 
Jak to często w nauce bywa przy opracowaniu podobnych technologii naukowcy wzorują się na rozwiązaniach jakie stosuje przyroda. W przypadku miniaturowych dronów punktem odniesienia są przede wszystkim owady. Przykładowo przypominający komara robocik nie tylko posiądzie umiejętność latania jak ten owad, ale też zostanie wyposażony w specjalny mechanizm pobierania próbek DNA z ciała ofiary. Wystarczy, że podleci i przy użyciu igły wyssie nieco ludzkiej krwi. Tak samo jak komar.
To z resztą nie jedyne zastosowanie podobnego urządzenia. Skoro jest on w stanie przy pomocy miniaturowej igły pobrać próbkę naszego DNA nie będzie również wielkim problemem odwrócić proces i wszczepić człowiekowi miniaturowy czip RFID lub śmiercionoścnego wirusa. Nikt nie będzie bezpieczny. 
Według doniesień Flight International CIA próbowała opracować miniaturowego drona jeszcze w latach 70-tych XX wieku.
 
 

1 komentarz:

  1. na całym świecie sekty new age już przygotowują swoje owieczki na przyszłe reformy świata , na dobrobyt , pokój , wolna energie , anulowanie długów i tzw złotą ere - w sprawach duchowych ich nauki to jedno wielkie zwiedzenie ale w sprawach przyziemnych jest tam dużo prawdy - jednak tzw złota era bezbożnego świata nie bedzie wiecznie trwała ale maksymalnie 1335 dni i będą to czasy panowania biblijnego antychrysta którego świat nie pozna ale go uwielbi i będzie sie nim zachwycał - to wtedy swiat bedzie sie weselił a zapisani w księdzy życia którzy rozpoznaja przyszłe oszustwa beda sie smucic bo beda przesladowani :


    cytuje : "W końcu nowy system będzie jedyną odpowiedzią. Stary rozpada się, więc jest ujawniany zakres nadużyć i korupcji, które miały miejsce przez bardzo długi czas. Więc nie martwcie się tym utrzymującym się problemem, ponieważ w nie tak dalekiej przyszłości to zmieni się na lepsze.
    Ponadto w przyszłości pieniądze nie będą miały takiego dużego znaczenia jak w przeszłości. Będą one uczciwie rozdystrybuowane, a system ciężkich podatków będzie znacznie zmieniony, w taki sposób, że to, co zarobicie będzie tylko raz opodatkowane. Poza tym z darmową energią, która będzie używana na wiele sposobów, aby zaspokoić wasze potrzeby, wasze wydatki będą znacznie mniejsze od obecnych. Ostatecznie sytuacja będzie taka, że cała energia jaką potrzebujecie do ogrzewania, oświetlenia, wody i gotowania będzie darmowa i wolna, podobnie jak forma transportu publicznego. Wreszcie produkty na bazie ropy nie będą dłużej stosowane lub wymagane. Czysta i ekologiczna energia będzie dostępna dla wszystkich, usuwając w ten sposób źródła wielu zanieczyszczeń na waszej planecie " - zródło : http://krystal28.wordpress.com/2012/08/ ... szystkich/    , "Również możecie zauważyć, że partie polityczne na całym świecie pokazują swoje prawdziwe oblicze o niewielkiej ilości współczucia lub działania, aby poradzić sobie z ogromnym ciężarem narzuconym na ludzi przez przestępczą działalność banków. Wprowadzimy anulowanie długów, gdyż jest oczywistym, że jest to jedyny sposób, aby umożliwić każdemu państwu i osobom fizycznym najbardziej dotkniętym, odzyskanie równowagi i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Przyjdzie to wraz z nowymi technologiami i innymi innowacjami, które postawią was mocno na nogach w Nowej Erze." - zródło : http://krystal28.wordpress.com/2012/07/ ... oczatkiem/

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.