wtorek, 25 grudnia 2012

Krzysztof Jackowski o roku 2012 - to będzie straszny rok!


Mamy tutaj zeszłoroczne proroctwa 'jasnowidza' Jackowskiego. Ocenę pozostawiam czytelnikom.

........................................................................................................

Źródło - http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2479

Jasnowidz Krzysztof Jackowski do optymistów nie należy. Tym razem jednak poszedł "krok dalej" i jego wizja dotycząca roku 2012 jest chyba najbardziej niepokojąca ze wszystkich, które przedstawiał na łamach mediów.

Zacznijmy od tego, co opublikował Supereskpress.


A oto wizje dotyczące roku 2012 przedstawione na łamach SE:
Rok 2012 będzie straszny. Pogłębiający się kryzys, szaleńcze ceny paliwa i żywności. To będzie rok wielkich przełomów i niepokojów. Upadek Unii Europejskiej, kompletna przebudowa polskiej sceny politycznej. Taką wizję nadchodzącego roku ma Krzysztof Jackowski (46 l.), najsłynniejszy polski jasnowidz. Czy jego apokaliptyczne wizję się sprawdzą? Oby nie! Ale niestety ten człowiek rzadko się myli.
Jego ubiegłoroczna przepowiednia na 2011 rok, którą ujawnił "Super Express", spełniła się prawie w stu procentach.
Jasnowidz przewidział wielkie trzęsienie ziemi w Japonii. Mówił o fatalnym roku dla gospodarki, również Polski, o tym, że cena benzyny przekroczy psychologiczną barierę 5 złotych i o drastycznych podwyżkach cen żywności. I to wszystko dzieje się na naszych oczach... A oto jego wstrząsająca wizja na nadchodzący rok.
Krach na giełdzie i bezrobocie na poziomie 23 procent
Styczeń w polskiej gospodarce będzie względnie spokojny. W lutym dojdzie do finansowego trzęsienia ziemi. Nastąpi wielki krach na giełdzie. W ciągu następnych dwóch miesięcy sytuacja się pogorszy i dojdzie do załamania gospodarczego. Ceny wzrosną o jedną trzecią, a bezrobocie sięgnie 23 procent.
Rozpad Unii Europejskiej i zamieszki we Francji
W pierwszej połowie roku z Unii Europejskiej wystąpi Wielka Brytania i Irlandia. W drugiej połowie Polska, Węgry i Grecja będą totalnymi bankrutami. Obronią się jedynie Włochy. To we Francji skumulują się negatywne nastroje związane z sytuacją w UE. Dojdzie do przewrotu. Pojawi się nawet groźba zbrojnej interwencji. To wydarzenie będzie początkiem podziału Unii. Powstanie Unia bis, w której znajdą się kraje spoza strefy euro.
Benzyna za 6,80 zł, diesel po 7,20 zł
Sytuacja na świecie spowoduje, że ceny paliw drastycznie wzrosną. W drugiej połowie roku cena paliwa do diesla sięgnie 7,20 zł, benzyny 6,80 zł. Podróżowanie samochodem będzie luksusem.
Tylko dolar będzie pewny
Pogłębiający się kryzys sprawi, że ceny walut będą się wahać. Najbezpieczniejszą walutą będzie dolar. To w niego najlepiej inwestować.
Jarosław Kaczyński zmieciony ze sceny politycznej
Mimo fatalnej sytuacji polityczno-gospodarczej polski rząd przetrwa ten rok. Nie uda się to natomiast PiS-owi. Jarosław Kaczyński nie będzie się liczył w polityce. Jego elektorat przejmie Solidarna Polska ze Zbigniewem Ziobrą na czele. Leszek Miller przegra partyjne wybory w SLD z Ryszardem Kaliszem.
Koniec Tadeusza Rydzyka
Ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk przestanie szefować Radiu Maryja i TV Trwam.
Na Euro 2012 Polska nawet nie wyjdzie z grupy
Podczas mistrzostw EURO 2012 polska reprezentacja nie wyjdzie nawet z grupy. Do półfinału awansuje drużyna Ukrainy. Mistrzem Europy zostanie Francja.
Mokre wakacje
Latem Polaków znów zaskoczą pogodowe anomalie. Lato będzie ulewne.
Wojna USA z Iranem
Stany Zjednoczone ucierpią w wyniku trzęsienia ziemi w skali dotychczas niespotykanej. USA uwikłają się także w kolejny konflikt zbrojny. Amerykańskie wojska wejdą do Iranu.


I jeszcze jeden tekst, czyli wywiad, jakiemu udzielił Krzysztof Jackowski dla Gazety Pomorskiej.

Jasnowidz z Człuchowa: nadciąga rok niepokojów!

2012 nie będzie dobrym rokiem, lepiej poczujemy się w 2013. Rozmowa z Krzysztofem Jackowskim, jasnowidzem z Człuchowa.
- Panie Krzysztofie, co nas czeka w przyszłym roku?
- Nic dobrego.
- Rząd się zmieni?
- Przypomnę, że powiedziałem już kiedyś w "Pomorskiej”, że w tym roku kryzys pokaże swoje prawdziwe oblicze. I tak też się stanie. Będzie to rok wielkiego oszustwa Unii Europejskiej, która dokona go w stosunku do niektórych państw członkowskich. Rząd zostanie oszukany przez UE, bo pożyczki, które mają wspomóc Unię, a na które Polska także się składa, zostaną zmarnotrawione. Kontra Wielkiej Brytanii będzie narastać i to stanie się kluczem do rozpadu. We Wspólnocie pozostanie kilka państw starej Unii. Nie twierdzę, że UE rozpadnie się w tym roku, ale to, co się stanie, nie pozostawi złudzeń, że tak właśnie będzie. Moja skromna rada, której i tak nikt nie posłucha, jest taka, by się wstrzy mać przed wpłacaniem tych milionów euro do wspólnej kasy, bo i tak pójdą na marne.
- A rząd?
- Dopóki ten bankrut UE próbuje rządzić, dopóty rządy są pod kontrolą UE i nic im nie grozi.

- Jaki będzie ten nadchodzący rok?
- Dużo złego w nim będzie. Jakiś dramat na świecie. 2012 będzie rokiem kluczowym. 2013 będzie już inny, wolny. 2012 to wrzód, który ma pęknąć.

- Jaka pogoda?
- Ta zima to same anomalie i będzie raczej cieplej.

- A wiosna?
- Wiosna będzie zatruta. Coś się będzie działo z powietrzem. Może nie w Polsce, ale bardzo się będziemy bali powietrza. Będziemy się bali oddychać.

- A poza tym?
- Wiosna sucha, lato bardzo mokre, nie za bardzo ciepłe.

- A zima?
- Zima bardzo zła. Zła dla ludzi.

- Czego się możemy w tym roku spodziewać? Jakichś wstrząsów?
- To będzie rok dwóch wstrząsów. Pierwszy, wiosenny. I drugi, późnoletni.

- Ale pod jakim względem?
- Nie wiem. Pytała pani o wstrząsy. Wtedy będą się działy jakieś złe rzeczy.

- A Euro 2012?
- Będzie przez nas mniej przeżywane z powodu napiętej sytuacji i niepokojów. W jednym z krajów europejskich zacznie się totalna rewolucja.

- W Grecji?
- Nie, nie w Grecji. We Francji lub kraju ościennym, gdzieś obok Francji. To będzie jak zamach stanu. Od tego momentu w Europie zaczną się dziać naprawdę niedobre rzeczy. Kraje Europy będą chciały reagować jako Wspólnota, ale to będzie problematyczne. I powiem coś niepopularnego, ale dopóki Jaruzelski żyje, to ktoś mu musi powiedzieć, że mu w przyszłości będą stawiać pomniki.

- ?
- W końcówce tej zimy rząd będzie miał problemy w parlamencie. UE nie będzie w stanie zapanować w ciągu dwóch, trzech miesięcy nad sytuacją ekonomiczną w Europie i drobne załamania będą następować jedno po drugim. Państwa wschodzące będą coraz bardziej krzyczeć i robić ferment. Rząd będzie bardzo za Unią i straci w Sejmie poparcie ludzi, których udało mu się dla siebie pozyskać. Od wiosny nie będzie sobie radził z gospodarką. I będą poważne niepokoje na świecie. Ja cały czas boję się wojny.

I jeszcze na koniec informacja o "mieście na Śląsku, które się zamieni w gruzy". Tę informację Jackowski podał w programie "Dzień Dobry TVN".

http://dziendobry.tvn.pl/video/jasnowidz-wie-co-nas-czeka-w-2012-roku,1,newest,17075.html

27 komentarzy:

 1. Jak ja kocham Super Express;) Ci wszyscy jasnowidzowie i inni pseudonaukowcy po prostu się ośmieszają. Tuz przed 21 grudnia SE pisał w oparciu o opinię "eksperta" o bardzo groźnym tsunami jakie ma właśnie 21. 12. nawiedzić Polskę, he he:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wg mnie nie ośmieszają się, ale chcą ośmieszyć Biblię i wszelkie proroctwa, tak by ludzie nie wierzyli już w żadne, a tym bardziej w apokalipsę

   Usuń
  2. Według mnie ośmieszają właśnie siebie samych, chociażby dlatego, że ich "proroctwa" się nie spełniają w przeciwieństwie do biblijnych. Wywołanie dezorientacji jest celowe i wielu przeciągnie na ich stronę niestety. Pozostaje się modlić o mądrość. Przecież nic nie jest w stanie odciągnąć nas od Chrystusa:D

   Usuń
  3. ośmieszają wszelkie proroctwa.
   Nas nic nie odciągnie od Chrystusa, ale miliony katolików, ludzi niezdecydowanych? znam wiele osób traktujących religie jak opium dla ludu.

   Usuń
  4. Zgadzam się, że wielu ludzi woli iść przez życie po najmniejszej linii oporu. Jest coś takiego w ludziach co sprawia, ze idą jak zahipnotyzowani za mistycyzmem. To ich mami. Szatan zna ludzkie słabości, pragnienia, podsuwa nam to co chce. Nie każdemu niestety chce się wszystko sprawdzać, i nie wszystkiemu wierzyć. Albo się ma tę gorliwość albo nie, choć wielu jest ludzi prostych o dobrym sercu, którzy żyją zgodnie z Prawem. Do niedawna sama myślałam, że i ja będę szła w tym owczym pędzie. Dzięki Bogu, że mnie z tego wyrwał. W swojej wypowiedzi miałam na myśli nasze spojrzenie, nieco bardziej wnikliwe. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Fajnego masz nicka! :-) Wiesz co to znaczy?

  Większość jasnowidzów widzi wszystko w... czarnych kolorach. :-)

  Proszę obejrzeć film i przeczytać komentarz z tego linku - http://www.proroctwa.com/gwiazda-narodow.htm

  Wyjątkowo interesujący materiał!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście bardzo ciekawy artykuł. Kobieta nieźle nawiedzona, podobnie jak wielu dzisiejszych ludzi. Czasem się zastanawiam dlaczego tak łatwo wielu ulega tej propagandzie, są to ludzie często naprawdę (albo i nie) inteligentni. Ostatnio byłam świadkiem rozmowy mojego męża ze znajomym, facet chemik z wykształcenia, nie w ciemię bity wydawało by się. Rozmawiali o ewolucji, wszelkie argumenty przeciwko trafiały w próżnię, nawet skamielinę ryby w trakcie porodu, facet w jakiś sobie sposób wytłumaczył, no cóż to musiał być chyba jakiś mega długi poród he he. Takich ludzi chyba nic nie jest w stanie przekonać.
   Teraz wszystko zaczyna się układać w logiczną całość i ten opisany przez Ciebie scenariusz jest bardzo realny Henry. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 3. Swietny film.oh ilez ludzi nabierze sie na te klamstwa.wie pan ja tez bylam przekonana ze lucyfer juz przebywa na ziemi a jednak niw.widac wyraznie ze coraz intensywniej jestesmy osfajani ze swiadomoscia iz wkrotce mozemy miec gosci z kosmosu.

  OdpowiedzUsuń
 4. W filmie takie brednie że wytrzymałem tylko do 4 minuty:P wybaczcie:) tzn. o tych energiach i nowej erze bo podteksty proroctw jak najbardziej ewidentne:)
  A te nowe DNA i nowi ludzie to pewnie ta cała transhumanika...
  Co do artykułu, nie wydaje mi się żeby ktokolwiek z upadłych aniołów i szatan przygotowywali się do wywalenia ich z nieba:) Chyba jednak stwierdzenia "książę ziemi" odnoszą się do szatana, jak również to że włada ziemią i zwodzi wiernych. Szatan tu jest, być może ciągle ma wstęp przed oblicze Boga i zrzucenie go ma znaczyć że Bóg wywali go na ziemię i już więcej nie będzie go oglądał ani słuchał. Ale jego armia demonów i upadłych aniołów niby po co miałaby mieć wstęp przed oblicze Pana? Co do wyrzucenia szatana mogę się zgodzić, co do wyrzucenia go w raz z innymi upadłymi...trochę mi to nie pasuję. Poza tym faktycznie, w czasach końca ma być jak za czasów Noego i potopu, ale dalej jest napisane że będzie tak samo czyli: ludzie się żenili, wychowywali dzieci, pracowali i niczego się nie spodziewali o tym chyba mowa?? Byli zaskoczeni potopem, a teraz mają być zaskoczeni przyjściem Isusa. Tak ja to rozumiem. Do końca nie wiem o co chodzi z zrzuceniem smoka, być może tak jak mówisz, ale że będzie to tak wyglądać jakby do nas ufoludki przyleciały to mi się nie wydaje.
  No i właśnie ten fragment z niewiastą na pustyni i chłopcem jest dla mnie wciąż niezrozumiały, ale dobrze że też ktoś o tym myśli, co dwie albo więcej głów to nie jedna, burza mózgów i może rzucimy na to nieco światła. Jak sam mówiłeś Heniu, objawienie to najtrudniejsza księga do interpretacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. istotnie ciężko się to ogląda. Gdyby nie tłumaczył tego Henryk to bym tego nie oglądał.
   Jak dla mnie szatan obecnie ma możliwość bycia i tu na ziemi i mógł stanąć do niedawna lub jeszcze może być przed Bogiem jako oskarżyciel ludzi. Niebawem będzie mógł tylko być na ziemi żeby "pilnować własnego interesu" po tym jak część ludzi będzie porwana. Wszak zostaną jeszcze nie przekonani w żadną ze stron. Szatan da im bogactwo i zdrowie w zamian za przyjęcie znaku bestii lub będzie ścięcie. My wierzący w Isusa mamy jeszcze szanse na bycie porwanym. Jesteśmy kandydatami do porwania, ale to też nic za darmo. Liczą się uczynki oprócz wiary.

   Usuń
  2. Moim, skromnym zdaniem do uziemienia szatana jeszcze trochę czasu przecież zanim to się stanie armia koalicji NATO musi zostać uziemiona w Iranie tak ma się stać na końcu czasów. Wiec jeszcze trochę czasu zostało.

   Usuń
 5. Piotr, zgadzam się z Tobą

  OdpowiedzUsuń
 6. A co sadzicie o 10 rogach? W sensie 10 królestwach? Czy to prawda, że ONZ podzielił ziemię na 10 obszarów już? Widziałem taki godzinny film na blogu Piotra i powiem szczerze, że daje do myślenia. Jak dla mnie pozostało jeszcze trochę czasu do przyjścia niegodziwego. Oni mogą kombinować i myśleć co chcą, wszystko i tak w rękach Pana.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja myślę że czasy ucisku są już bardzo blisko, sami zobaczcie co się dzieje w USA, masakra za masakrą. Za chwile rząd będzie miał otwartą furtkę żeby rozbroić amerykanów, a wtedy już równia pochyła do wszelkiego zła.
  Co do szatana to jego panowanie na ziemi i to że będzie on odpowiedzialny za unicestwienie wielu ludzi jest bezsporne. Ale co sądzicie o tej niewiaście na pustyni?:)Czytałem artykuł Henryka na ten temat, puki co nie mam innych pomysłów nad to co zostało przez niego napisane, ale ciągle nie jestem przekonany. Chyba muszę usiąść i dokładniej to przeczytać, zachęcam Was byście też podjęli próbę głębszej analizy. Niby to co napisał Heniu ma ręce i nogi ale jakby się to miało przekładać na czasy współczesne? Do tej pory interpretacja pisma wprost była efektywniejsza i pozwalała nam na zrozumienie wielu rzeczy, niestety księga objawienia częściej jest interpretowana w sposób metaforyczny i może dlatego to się tak do końca nie klei?? Pustynia, strumień wody, otwarta ziemia do której wpada woda..., skrzydła orła. Kurde za bardzo to wizualne żeby po prostu zostawić to w sensie metafory:) nie macie takiego wrażenia?? Heniu próbowałeś może kiedyś ugryźć to z drugiej strony? Ja w każdym razie mam potrzebę głębszej analizy tego kawałka tekstu, i bardzo proszę o Wasze opinie i przemyślenia, im więcej tym lepiej:) może narysuje się nam jakiś ostrzejszy obraz wydarzeń:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Temat godny uwagi

  Okultyzm i magia - prof. Piotr Jaroszyński

  http://www.youtube.com/watch?v=EBPuwwMhMng&playnext=1&list=PL9CB8FA7B052084AA&feature=results_video

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obraz człowieka w cywilizacji kłamstwa

   http://www.youtube.com/watch?v=d-g9zPIrZsg

   Usuń
  2. super film,dzieki wielkie!

   Usuń
 9. Niewiasta dostała skrzydła orle - samolot!? Czy symbol? 12 rozdział Objawienia jest podzielony na dwie części. Wersety 6 oraz 14 mówią o tym samym wydarzeniu.

  Czyli Obj 1-6 a Obj 12:13-17 to mowa o tym samym okresie czasu i ataku smoka na Niewiastę, chłopczyka oraz resztę jej potomstwa.

  Niewiasta zawsze w Objawieniu reprezentuje religię lub lud Boży. Pustynia może być rzeczywista, albo może być miejscem odizolowanym od reszty świata, jak pustynia. Dlatego ją żywią.

  Kto ją żywi? Bóg czy raczej Jego aniołowie. Owa pustynia wskazuje na to, że być może w tej chwili jakieś siły niebiańskie przygotowują gdzieś miejsce dla Niewiasty!

  Czytałem właśnie spory artykuł na temat upadłych aniołów po angielsku.

  Fallen Angels

  Warto przetłumaczyć w Google tłumacz i nieco tego liznąć. Bardzo ciekawe rzeczy, potwierdzające ten film o New Age.

  Aha... z Red October znaleźliśmy wiele dowodów odnośnie Tetragramu i fałszerstw Synagogi Szatana. Będziemy pisali nowy artykuł o tym wszystkim. Zapewniam, że będzie niezłe zamieszanie. Dzisiaj na telefonie to dokładnie rozpracowaliśmy! Ale nie uprzedzajmy faktów! Jutro zaczynamy pisać.

  Na forum biblia.webd.pl/forum/ będzie dopiero wesoło! Proszę zwrócić uwagę na wyjątkowo paskudną cenzurę. Admini traktują forumowiczów jak niesfornych smarkaczy!

  Zwróćmy także uwagę na buńczuczne wyzwiska Nibelunga. Nie będziemy odpowiadać obelgami na obelgi, ale przekażemy... prawdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BBC-Poland
   Znam Heniu ten temat bo Mariuszem cały czas go wałkowaliśmy. Oczywiście na biblia.webd.pl/forum/ przyłączę się do dyskusji : )

   Usuń
  2. Super artykul na temat upadlych aniolow,wszystko sie zgadza z tym co do tej pory czytalam na temat Nephilim,super wielkie dzieki za umieszczenie tego linka.

   Usuń
  3. Darek. Wiem. :-) Potem mieliśmy dużą Dyskusję - ja i Mariusz i doszliśmy do sedna. Jestem w trakcie pisania artykułu, który będzie jeszcze bardziej drastyczny, niż kwestie Pawła czy Isusa.

   Co jest najważniejsze - dowodów jest olbrzymia masa ale do tej pory nikt nie patrzył w tę stronę. Jehowa cz=y Jahwe to faktycznie imiona szatana, ale tetragram - nie!

   Problem leży zupełnie gdzie indziej. Jeszcze w tym roku art się pojawi. :-)

   W sumie kochani... podawajcie tutaj linki do ciekawych materiałów, filmów, artykułów, witryn czy innych źródeł.

   Dopóki jeszcze można cokolwiek pisać i się komunikować.

   Hmmm...z drugiej strony nigdy nam nie zabraknie informacji prawdziwych i rzetelnych. Wielki ucisk będzie pełen doskonałych informacji Prawdy.

   Obejrzałem ten film a Jaroszyńskim i podoba mi się podana tam definicja Prawdy. Prawdą jest to, jak się rzeczy mają.

   Isus powiedział - poznacie Prawdę i ona was oswobodzi.

   Chodzi o Prawdę o Bogu oraz świecie - jak się rzeczy mają. Ujawnianie spisków to ujawnianie Prawdy, czyli ukazywanie, jak się rzeczy mają.

   Teorie spiskowe to programy partii rządzących, polityków i mas mediów. My nie zajmujemy się teoriami spiskowymi, ale ujawniamy Prawdę w świecie kłamstw, w kłamliwym pokoleniu XXI wieku.

   Usuń
 10. Kolejny ciekawy artykuł Panie Henryku!
  Spotkałem się również z angielskim filmami na temat triple felix (potrójna spirala),która ma symbolizować DNA demonów np. coś takiego postawili nawet przed stadionem olimpijskim w Londynie (http://eurosport.onet.pl/igrzyska/wiadomosci,353/londyn-2012-park-olimpijski-jak-wymarle-miasto,47419.html)Również niepokojące sygnały płyną z CERN (w logo mają trzy 6!)Spotkałem się z informacjami, że wielki zderzacz hadronów to coś w rodzaju stargate. Niestety mój angielski jest taki sobie i nie mogłem wszystkiego dobrze zrozumieć. Bardzo byłbym wdzięczny, gdyby ten temat Pan trochę mógł przybliżyć i zanalizować, gdyż posiada Pan dużą wiedzę i pańskie spostrzeżenia na pewno byłyby interesujące.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Maryd napisała o 10 rogach a ja akurat napisałem arta o tym:

  http://detektywprawdy.blogspot.com/2012/12/dziesiec-rogow-interpretacja-apokalipsy.html

  Niebawem o rządzie światowym z innej perspektywy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa interpretacja, ciekawa uwaga co do ONZ, kurde skąd Wy to wszystko wiecie jak to funkcjonuje;). Artykuł Henia o upadłych aniołach tez mi sporo wyjaśnił, bo tez nie wiedziałam jaka jest różnica pomiędzy upadłym aniołem a demonem. I te przekazy o porywaniu przez UFO, kiedyś myślałam, że to kompletne bzdury.

   Usuń
  2. Dziękuję.
   W moim przypadku osobiste poszukiwania plus doświadczenie w polityce co daje umiejętność łączenia faktów. Biblię kilka razy czytałem, ale prawie nic z niej nie rozumiałem.

   Jak tu ktoś napisał, jeśli więcej osób będzie zaangażowanych to powstanie burza mózgów, każdy ma jakieś doświadczenia coś obejrzał. Jedna osoba nie jest w stanie wyszukać taki ogrom informacji. Henio poświęcił ogrom czasu na to i jak to kiedyś ujął w jakimś arcie, nie jest biblioteką watykańską i wszystkiego nie może umieścić..

   Usuń
 12. Oglądałem ostatnio ciekawy wykład Chucka Misslera na temat Nefilimów
  http://www.youtube.com/watch?v=CmFYQLGCRrQ Pierwsza połowa jest trochę nudna, mówi o manifestacji demonów poprzez UFO. Ale druga połowa, dokładnie od 59:40 min. dużo mówi o czasach przed potopowych, a dokładnie o upadłych aniołach przez pryzmat Biblii. Gościu uważa że Septuaginta jest najwierniejszym przekładem Biblii. Mówi też że Żydzi żyjący w II w. przed Chrystusem, mówili tylko po grecku, bo to był język bez którego nie dało by się wtedy przetrwać. Hebrajski był tylko wykorzystywany do zastosowań religijnych. Mówi również że hebrajski był tym dla Żyda czym jest dzisiaj łacina dla katolika. Naprawdę ciekawy wykład.

  OdpowiedzUsuń
 13. Przewidział że Polska nie wyjdzie z grupy HE HE
  ale czy do tego była potrzebna wróżka? :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.