piątek, 25 stycznia 2013

Dziesiątki tysięcy płatnych trolli internetowych pozostaje w służbie państwowej

 Źródło - http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dziesiatki-tysiecy-platnych-trolli-internetowych-pozostaje-w-sluzbie-panstwowej

Fora internetowe to potężne źródło oddziaływania społecznego. Wiedzą to dobrze spece od propagandy, którzy opłacają sowicie grupy płatnych trolli internetowych, którzy walczą do upadłego o propagowanie rozmaitych teorii. Jeśli jest to wynikiem złośliwości to jeszcze nic takiego, ale często jest to wynikiem celowego działania.


Skala zjawiska: globalne.

 

Siły polityczne, uciekają się do stosowania tak zwanych "płatnych trolli" lub, bardziej poprawnie, płatnych specjalistów do prowadzenia dyskusji w Internecie. Wymyślono to już dawno a celują w tym zwłaszcza Żydzi, którzy stworzyli na to nawet specjalny termin, hasbara. Stosowane jest to w tych krajach, w których jest duża ilość użytkowników Internetu.
 

Izraelscy trolle internetowi to już legenda a hasbara jest dla wielu z nich dobrze płatnym zajęciem. Werbuje się tam studentów przez Narodowy Związek Studentów (NARS), który prowadzi program zwalczania antysemityzmu w Internecie. W sumie na kształtowaniu opinii w Internecie mogą oni zarobić do 2000 dolarów od osoby.

Dla młodych ludzi Internet jest przede wszystkim narzędziem pracy i edukacji. Wielu izraelskich studentów staje się ekspertami w Internecie, władze starają się to wykorzystać. Podobnie jak w innych użytkowników sieci, studenci napotykają antysemickie wpisy na witrynach komputerowych, które według nich propagują nienawiść Izraela i Żydów na całym Internecie.

Internet pozwala na niekontrolowany dostęp do treści i grup marginalizowanych, a więc może mieć wpływ na szeroką publiczność, która jest przedmiotem takich informacji, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy są w trudnej sytuacji.  Jednocześnie według Żydów Internet jest głównym medium do rozpowszechniania antysemityzmu i nienawiści do Izraela i ich samych. Izrael nie ukrywa, że Internet jest dla niego miejscem walki z takimi witrynami, i ich celem według celów programu NARS jest ich niszczenie.

Według Żydów w obecnej rzeczywistości Internet jest podstawowym narzędziem do rozpowszechniania antysemityzmu, a większość izraelskich studentów wykorzystujących te środki komunikacji, powinna prowadzić walkę z wrogimi witrynami. Ten program stypendialny pozwoli studentom do mapowania antysemickich witryn i radzenie sobie z ich nadawaniem.  W trakcie realizacji projektu, uczniowie mogą pracować w sieciach społecznościowych w celu prowadzenia dezinformacji w Internecie.

Plan prac w ramach projektu rozpoczyna się po przejściu odpowiedniego szkolenia. Uczniowie mogą pracować w zaciszu domu i tygodniowo muszą spędzić na hasbarze około 5 godzin w roku kalendarzowym (nie akademickim).  Jako zapłata za pracę studentów otrzyma 7 500 szekli ($ 2,000) za 240 godzin pracy w projekcie. Stypendium zostanie wypłacone w trzech ratach.

Trudno się dziwić Izraelowi, że stara się oddziaływać na postrzeganie Żydów i postaw antyżydowskich. Tak samo robią Rosjanie, którzy zatrudniają trolli internetowych propagujących rosyjski punkt widzenia. Tak jak w przypadku swoich kolegów z Izraela piszą komentarze w różnych językach, ale oni skupiają się zwłaszcza na propagowaniu odpowiednich treści w rejonie uważanym za swoją strefę oddziaływania.

Wiemy nieoficjalnie, że prorządowa i „smoleńska” hasbara trwa na dobre w polskim Internecie. Według wielu przecieków pisanie odpowiednich komentarzy jest wynagradzane nawet do 2 zł za wpis. Niektórzy nieźle z tego żyją, ale dla moderatorów i administratorów forów internetowych to koszmar, ponieważ w morzu wpisów łatwo przeoczyć niezamierzone oddziaływania a gdy na dodatek jest to akcja skoordynowana prowadzona jednocześnie przez kilkanaście osób to możliwości skutecznej moderacji są bliskie zeru.


Źródła:
http://en.wikipedia.org/wiki/Public_diplomacy_(Israel)
http://newsland.com/news/detail/id/1111030/
http://en.wikipedia.org/wiki/Hasbara_Fellowships

Mój komentarz:

Znam to zjawisko od wielu lat. Jednak niewielu na ten temat pisało. Miło, że inni także zauważają to ohydne zjawisko.

O czym to świadczy? Świadczy to o tym, że wielu takich ludzi jak ja pisze prawdę, która władzom i kościołom jest wyjątkowo nie na rękę. Innymi słowy - władze robią sztuczny tłok na Internecie chcąc nasz przekonać, że większość z nas łyka bez zmrużenia oka ich oszustwa i matactwa.

Ale najważniejsze jest to, że Żydzi działając w ten sposób potwierdzają w pełni wysoce o nich niepochlebne opinie. Okazuje się, że negatywne opinie o tych ludziach są w pełni zasłużone.

32 komentarze:

 1. Publikowanie Prawdy na mainstreamowych forach jest kontrolowane i stopień usuwania przez moderatora stanowi tylko o trafności wpisu.
  Po to prowadzę bloga podając link do wpisu przemycam te treści których nie można by było opublikować normalnie.

  A i tak niektóre wpisy publikowane są po kilkudziesięciu minutach albo usuwane z głównego nurtu komentarzy.
  Tak wygląda prawdziwa "demokracja" nie ta którą Kowalskiemu do głowy wtłaczają.

  Co do hasbary w polskim internecie to jest to standardem że na stałe ma dyżur dwóch etatowych mydlarzy od oczu.

  Lista Antysemickiej Prawdy

  Centrum Wiesenthala opublikowało „listę antysemitów”

  http://www.bibula.com/?p=65852

  Mam prośbę do ciebie Henryku wysłaną @ ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosze ogladnac najnowszy teledysk wokalistki rity ory i goscia z anglii rita tez jest chyba brytyjka.Refren piosenki to nic innego jak zacheta dla muslimow aby sie poddac(zlozyc bron jak tam ona spiewa).Takze bardzo ciekawy element to ubior wokalistki a zwlaszcza kapelusz,czy nie przypomina wam ona kogos w tym kapeluszu? A pod koniec videoclipu widzimy Koran i krolowa niebios.

  http://www.youtube.com/watch?v=x4DtV1jsiuU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kacza stopa i pomyśleć, że z 5 lat temu bym powiedział tylko: bardzo fajny kawałek

   Usuń
  2. Widzieliście ten gest rąk- piramidę?

   Usuń
 3. Powiedzialabym dokladnie to samo Piotrze jakies 2 lata temu :)
  mala bum masz racje piramida ze zlaczonych palcow jest i bardzo wyraznie ja widac.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skończyłem artykuł... Odnaleziono zaginione 10 pokoleń Izraela!


  Artykuł jest bardzo mocny ponieważ temat jest także bardzo mocny. Bez 12 pokoleń Izraela dzisiaj nie ma szansy na Królestwo Boże i zbawienie.

  Jeżeli nie ma Izraela na ziemi, mam na myśli prawdziwy Izrael a nie fałszywkę, to można Biblię wyrzucić do kosza.

  Na nasze szczęście Izrael istnieje i ma się całkiem nieźle. :-)

  Ale miałem z tym olbrzymią ilość pracy! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. na razie pobieżnie przejrzałem artykuł ale wydaję się świetny.
  Mnie też ostatnio zastanawiało dlaczego o Słowianach (Polakach) przed 966r mówi się jako dzikusach którzy nie umieli stworzyć cywilizacji, ale jakoś nit nas nie podbił...
  Też mnie zastanawiało dlaczego nie można mówić że jest się dumnym białym człowiekiem, dumnym Polakiem (dumni niech będą z siebie Niemcy, Francuzi, Murzyni itd) przecież my nie odpowiadamy za to wyczyniali Ci zbrodniarze kierującymi państwami (często nie mającymi z tymi państwami nic wspólnego).
  Jakiś czas temu pisałem u Piotra na blogu że możemy być Polakami ale pochodzić z dwóch odrębnych plemion Izraela bądź nie pochodzić z żadnego :)
  Najważniejsze to jest stosować się do nauk Chrystusa i z dnia na dzień się poprawiać.

  \\mam pytanie. Mógłby się też pan odnieść do słów ze swojego kanału yt. Tam w jednym komentarzu pan napisał że niedługo napiszę swoją wersję Biblii? Czy coś źle zrozumiałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie Biblii - będzie to Biblia Internetowa - nazwałem ją Mesjańską. Usunę z niej wszystkie Jahwe, Jehowa, Amen, Jezus (dam Isus) piekło, Alleluja oraz będę się starał usuwać wszystkie problemy masoreckie i wstawiać poprawione według Septuaginty LXX.

   Bazuję na Biblii Warszawskiej. Może 2 miesiące i będzie gotowa. Będzie dostępna na Internecie do wglądu oraz możliwa do zassania na USB. Będzie ją można używać na komputerze - nawet bez internetu, na wyjątkowo słabej maszynie. :-)

   Wszystko zależy od czasu, zdrowia i energii oraz błogosławieństwa Bożego. Sam się niezwykle zbudowałem tym, że jesteśmy ludem Bożym!

   Jedna rzecz mnie ciekawi - Polska ma jakieś szczególne miejsce w tym wszystkim, ale nie mam pojęcia dokąd to zmierza.

   Chyba dokładnie rozgryzłem Watykan i jego rolę ale o tym innym razem...

   :-)

   Pozdrawiam wszystkich serdecznie w Panu... cieszmy się, że mamy tak mocnego, mądrego i zawsze prawdomównego Boga.

   Nasz Bóg to wspaniały Bóg!!!

   Awesome God

   Usuń
  2. Bardzo dobry tekst o pokoleniach Izraela. Dzięki za kawał pracy.
   Myślę jednak że Twój art na tym etapie jest fundamentem pod wielką budowlę. Przydałoby się zaangażowanie historyków i osób znających dobrze angielski.

   Co do "Awesome God" to żona znalazła kilka stron mówiących o tym, że wykonawca tego utworu jest najprawdopodobniej masonem:

   http://fanaticforjesus.blogspot.com/2010/03/is-michael-w-smith-freemason.html

   http://www.jesus-is-savior.com/Evils%20in%20America/CCM/michael_smith_phony.htm

   Jeśli to prawda, a wszystko w tych artach na to wskazuje, to Bóg w jego utworze może nie być naszym Bogiem....

   Usuń
  3. O nim to jest prawda. Ale nie on jest kompozytorem tego utworu. Nazwiska nie pamiętam i kompozytor już nie żyje. Nie był masonem. Należał do jakiejś mniejszej religii chrześcijańskiej. Michael Smith po prostu gra jego utwór, który jest wspaniały.

   Na tym filmie widzę maskowaną niechęć Michaela do tego utworu oraz do reakcji tłumów zwiedzonych Chrześcijan.

   A ich reakcja jest spontaniczna i pełna miłości do Boga. I to jest moim zdaniem najważniejsze. Myślę, że są tam członkowie Wielkiej Rzeszy, może nie wszyscy, ale wielu jest, którzy zwiedzeni ponad ich pojęcie, będąc pod niesamowitą kontrolą umysłów, w szponach samego szatana śpiewają radośnie pieśń ku chwale Boga w niebie.

   Nie ma wątpliwości o którego Boga chodzi! :-)

   Smithowi to się wyraźnie nie podoba i stara się swoje niezadowolenie ukryć.
   Obejrzyj to jeszcze raz a dostrzeżesz te szczegóły! ;-)

   Usuń
 6. Czytałam artykuł, z zapartym tchem. Dziękuję Ci Henryku gorąco za napisanie go i Red octoberowi też;)Dla mnie to zupełnie nowy temat i powiem jedno- mam nadzieję, ze Bóg mi wybaczy taką śmiałość ale- ewidentnie Duch Boży przyświeca Twojej pracy. Dzięki wielkie! Dla mnie to bardzo ważna i cenna wiadomość.

  OdpowiedzUsuń
 7. Komentarz znaleziony w sieci:

  "To jest rzeczywiście początek końca Unii i nie jestem tym zdziwiony. Poważnie traktuję Biblię i jej proroctwa. Analizuje je od 40 lat. Co z nich wynika? Przypomnę fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, bazy rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a, przekład dosłowny).

  Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, ale też UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy wpływów. Znów stacjonować tu będą rosyjskie bazy. "

  Czy sądzicie, że coś może być w tym? Przyznam szczerze, że po krótkiej analizie sytuacji politycznej wydaje się, że ma to sens no ale Bóg jeden wie jak to będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się wydaje, ze zrozumienie, że Izrael to rasa białych dodaje natychmiast wiele do zrozumienia tych proroctw. Jest to lud mieszkający symbolicznie bez zamków i broni, bezpieczny i na niego nastąpi bezpośredni atak szatana. Chyba Ezechiel 37 lub 38 rozdział. Dopiero teraz te proroctwa zaczynają mieć sens.

   Jest bardzo możliwy atak Chin na USA. To połowa ludu Bożego - pokolenia Efraima. Chiny to Red Drago - Czerwony Smok. Właśnie znalazłem artykuł o walkach komunistycznej Partii Chin - Czerwony Smok z sektami, które chcą obalić Czerwonego Smoka i ustanowić rządy Boga Wszechmogącego. Były wyroki śmierci. Czyli Chrześcijaństwo jest zaciekle prześladowane w szatańskich Chinach. http://news.yahoo.com/china-cracks-down-slay-red-dragon-doomsday-cult-050422815.html

   Złapałem ciekawą informację - USS Enterprise został wysłany do Zatoki Perskiej. ten statek jest przeznaczony na złom w przyszłym roku - najstarszy we flocie. Podczas ataku na Pearl Harbour USA także użyło najstarsze statki wiedząc o planowanym ataku. Najprawdopodobniej szykuje się na prowokację i USS Enterprise odegra w tym swoja rolę i może pójdzie na dno.

   Usuń
  2. To jest info z przed roku
   http://www.youtube.com/watch?v=KWqVHmVQErY

   zwróć uwagę na datę załadowania filmu, a to z kolei oznacza, że ma być złomowany w tym roku, może celowo posłali go dużo wcześniej, żeby wyczekać i podłożyć się na przykład w drodze powrotnej, wtedy mówienie o false flag, będzie znacznie mniej uzasadnione, przynajmniej wg "ekspertów"

   Usuń
 8. Przepraszam z góry, bo może to moje niedopatrzenie i nie zauważyłam w artykule o zaginionych 10 pokoleniach Izraela, ale mam pytanie: skoro Adam był biały a my pochodzimy od niego, to skąd w ogóle wzięły się inne rasy??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobre pytanie. Też się nad tym zastanawiałem przy okazji wywyższania się narodu "wybranego".
   Na dzień dzisiejszy, uważam, że wszyscy pochodzimy od Adama poza osobnikami z genami upadłych aniołów, którzy zapewne sprawują władzę lub sa bardzo znanymi osobami zgodnie z tym co napisałem pod filmem http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/01/ufo-nephilism-i-obcy.html

   Zaginione plemiona Izraela mogą być po prostu ludem BŁOGOSŁAWIONYM PRZEZ BOGA.
   To tak jak jest rodzina i ojciec rodziny ma powiedzmy 5cioro dzieci. Jednak nie jest zadowolony z jednego lub dwojga dzieci. Tak więc błogosławi pozostałym a te nie błogosławione dalej tworzą pokolenia nie błogosławionych mieszając się z innymi.
   ZA Noego mieszano się upadłymi aniołami
   Także reasumując; kwestią podstawową wg Mnie, jest BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DANE ABRAHAMOWI I JEGO LUDOWI.

   Może się mylę...

   Usuń
 9. Według Biblii na ziemi miało być potomstwo Abrahama, jako górujące potomstwo nad całą ziemią. Inne ludy ziemi miały korzystać z błogosławieństw potomków Abrahama. I to jest dokładnie to, co się na ziemi dzieje. Istnieje Europa i Ameryka Północna jako 10 pokoleń Izraela i reszta świata korzysta z kultury, sztuki, wynalazków i osiągnięć naukowych.

  Nie jeździmy samochodami arabskimi czy afrykańskimi. Jeździmy europejskimi lub chińskimi czy japońskimi, ponieważ Amerykanie czy Europejczycy zainwestowali w kraje innych udostępniając im swoje osiągnięcia techniczne i naukowe. Inną przyczyna owych inwestycji jest zabieranie białym i dawanie innym, aby białych zniszczyć.

  Dlatego pousuwano wszelkie bariery podatkowe - czyli podatki od importu, aby chronić własne rynki, zawyżono w krajach białych drastycznie ceny ziemi, co powoduje także drastyczny wzrost cen wszystkich produktów. Czyli taniej jest sprowadzać z Chin, ponieważ tam ziemia jest bezpłatna.

  W ten sposób gospodarki krajów białych z USA włącznie są celowo niszczone i panuje coraz większe bezrobocie.

  Ale jest też biblijne proroctwo, które mówi, że szatan nie będzie chciał zaatakować ludu Bożego, i Bóg go zmusi do tego!

  Eze 39:2 I zawrócę cię, i wezmę cię na smycz; sprowadzę cię z najdalszej północy i przyprowadzę cię na góry izraelskie. 3 I wytrącę miecz z twojej lewej ręki, i sprawię, że twoje strzały wypadną z twojej prawej ręki. 4 Na górach izraelskich padniesz ze wszystkimi twoimi hufcami i ludami, które są z tobą; wydam cię na żer drapieżnym ptakom, wszystkim uskrzydlonym istotom i zwierzętom polnym.

  Dopiero teraz proroctwa Ezechiela mogą być bardziej zrozumiałe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Istnieje Europa i Ameryka Północna jako 10 pokoleń Izraela i reszta świata korzysta z kultury, sztuki, wynalazków i osiągnięć naukowych."

   Nie wiem czy to jest tak do końca. Znaczna część wynalazków pochodzi z Chin. Medycyna chińska także stała na wysokim poziomie. W Polsce jest zabroniona nie bez powodu.

   Usuń
 10. Ciekawy artykuł, ale nasuwa mi się pytanie.

  A co z synagogą szatana przecież tam wszyscy są biali ?

  http://thewordwatcher.blogspot.com.au/2012/11/nwo-talmudyzacja-swiata-innowiercow.html

  http://thewordwatcher.blogspot.com.au/2012/11/zydzi-nadchodzacy-antychryst-i.html  "Wtedy Isus rzekł do swoich uczniów: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania. Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim."
  (Mt 16,24-28)


  "Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką."
  (Mt 12,46-50)


  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co z synagogą szatana przecież tam wszyscy są biali ?

   Niezupełnie wszyscy biali. Chazarzy nie są całkowicie biali. Edomici także nie są czystą rasą biało. Po za tym część Judejczyków, czy Lewitów i Beniamitów także przeszła na stronę szatana. W kwestiach zbawienia nie o kolor skóry chodzi.

   Wielu białych także wielbi szatana. Mnóstwo to skrajni bałwochwalcy (katolicy). Z tej masy Bóg wybierze Wielką Rzeszę, czyli na pewno nie wybierze wszystkich.

   Zbawieni będą jedynie ci, którzy są posłuszni Jego Prawu.

   Rasa biała nie ma żadnych przywilejów odnośnie zbawienia. Odziedziczyła błogosławieństwa abrahamowe, co jest widoczne w niemal każdym aspekcie, ale zbawienie zależne jest tylko i wyłącznie od posłuszeństwa wobec Prawa Bożego.

   Jedyna poważna różnica, to wybór 144.000, czyli oni stanowią bezpośrednią część 12 pokoleń Izraela. Ale reszta ma jednakowe szanse - żadnych ulg.

   Jak pisałem w artykule - jesteśmy ludem twardego karku, co eliminuje jakiekolwiek ulgi. Najważniejsza myśl tego artykułu to wyjaśnienie, dlaczego nas niszczą oraz widoczne jak na dłoni istnienie pełnych 12 pokoleń Izraela - zgodnie z przysięgą Boga, który przysiągł na samego siebie.

   Rodzaju 22:16 Przysiągłem na siebie samego, mówi Pan: Ponieważ to uczyniłeś i nie wzbraniałeś się ofiarować mi jedynego syna swego, 17 Będę ci błogosławił obficie i rozmnożę tak licznie potomstwo twoje jak gwiazdy na niebie i jak piasek na brzegu morza, a potomkowie twoi zdobędą grody nieprzyjaciół swoich, 18 I w potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego.

   Czyli... jeżeli nie ma na ziemi 12 pokoleń Izraela, to zapewnienia Boga są niewiele warte! To jest, przynajmniej dla mnie, niezwykle budujące, ze Bóg w tak niezwykły sposób zachował swój lud a szatan zorientował się w tym stosunkowo niedawno.

   Istnieje 12 pokoleń Izraela i zdecydowana ich większość wierzy w Boga Biblii, pomimo wielkich błędów i prześladowań. ;-)

   Usuń
 11. @TheWordWatcher
  "Ale jest też biblijne proroctwo, które mówi, że szatan nie będzie chciał zaatakować ludu Bożego, i Bóg go zmusi do tego!

  Eze 39:2 I zawrócę cię, i wezmę cię na smycz; sprowadzę cię z najdalszej północy i przyprowadzę cię na góry izraelskie. 3 I wytrącę miecz z twojej lewej ręki, i sprawię, że twoje strzały wypadną z twojej prawej ręki. 4 Na górach izraelskich padniesz ze wszystkimi twoimi hufcami i ludami, które są z tobą; wydam cię na żer drapieżnym ptakom, wszystkim uskrzydlonym istotom i zwierzętom polnym.

  Dopiero teraz proroctwa Ezechiela mogą być bardziej zrozumiałe."

  Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego Bóg zmusi szatana do ataku na lud Boży? Żeby nas sprawdzić?

  OdpowiedzUsuń
 12. Być może Bóg przewidział, że szatan stchórzy, wiedząc, że jego koniec jest bliski, orientując się wreszcie, że właśnie wypełnia się proroctwo i jego czas się skończył. Wielu zbrodniarzy w ostatecznej konfrontacji po prostu panikuje, on pewnie też będzie. Po prostu Bóg zmusi go by wreszcie wszystko się wypełniło i by nie miał już odwrotu by dalej mącić? Na pewno nie dlatego żeby nas sprawdzić lub z powodu tego, że szatan będzie nas żałował. Bóg zna go najlepiej, wie, że on jest chytry a Bóg po prostu ukróci jego panowanie. Ufajmy Bogu! Jego konsekwencji, w Nim jest sprawiedliwość.

  OdpowiedzUsuń
 13. @Mala bum
  Dzięki za mądre wyjaśnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co, pozdrawiam serdecznie:D

   Usuń
  2. Przeczytałem z Księgi Ezechiela nieco dalej po przytoczonym cytacie i teraz sam nie jestem pewien, ale mam wrażenie, że cytat mówi o atakowaniu Ludu Bożego i samego Boga, a dalej jest opis Świątyni i wzmianki jakoby od tego czasu Bóg miał osobiście zamieszkać w owej świątyni, także wydaje mi się, że szatan raczej nie pisze się na konfrontację z Bogiem, ot dlaczego miałby go Bóg brać na smycz. No ale nie jestem do końca pewien, może Henryk mógłby coś dopowiedzieć o proroctwie Ezechiela i o tej świątyni, którą opisuje prorok.

   Usuń
 14. Opis świątyni na przestrzeni kilku rozdziałów jest największą zagadką biblijną, której jeszcze nikt nie rozwiązał. Są różne teorie, ale żadna z nich nie daje nam wiarygodnej i logicznej odpowiedzi.

  Co jest frapujące, Bóg podyktował Ezechielowi masę materiału na ten temat i nie wiadomo do dzisiaj w jakim celu i co to oznacza.

  Znając Boga możemy być pewni, ze kiedyś wyjaśnienie będzie proste i oczywiste. Podobnie, jak to sie dopiero teraz okazuje z rzekomo zagubionymi pokoleniami Izraela.

  OdpowiedzUsuń
 15. Aha, czyli nie tylko ja poczułem się zdezorientowany, w każdym razi czytając ten cytat, zresztą nie pojawił się po raz pierwszy w Twoich artykułach, zawsze wydawało mi się, że chodzi o konfrontacje szatana z Bogiem, lub też sług szatana z Bogiem, ale teraz znów zajrzałem do Biblii i już wszystko mi się pomieszało, szczególnie rozdział 38 gdzie mowa o ludzie izraelskim mieszkającym bezpiecznie i bez zamków, czyżby chodziło o czasy po czasach końca, a może podobne wydarzenia miały miejsce wcześniej, przed narodzinami Isusa?
  I jeszcze jeden znamienny werset, który z kolei wskazywałby na czasy końca:
  Eze 39:21
  I tak objawie moja chwałe wsród narodów;
  wszystkie narody beda ogladac mój
  sad, którego dokonam, i moja reke, która
  połoze na nich.
  Cóż, wyczekuję rozwiązania tych zagadek, jak pewnie wszyscy, którzy w Isusie wypatrują wybawienia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Goraco polecam ten artykul
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/01/30/czy-chrzescijanie-powinni-kochac-niegodziwych/#more-35876

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość ciekawy artykuł. Jakoś tak mało osób się do tamtych treści odniosło więc zachęcam do napisania własnego komentarza u mnie na blogu
   http://my.opera.com/adam-adamm/blog/

   Ale ta strona stopsyjonizmowi dla mnie jest zbyt agresywna. Choć niektóre wpisy są interesujące

   Usuń
 17. Słuchajcie znalazłam ciekawy komentarz odnośnie możliwych wydarzeń w niedalekiej przyszłości. Mowa jest także o planach żydów wobec Polski.

  "Jeden z najlepszych analityków spraw żydowskich jakiego poznałem,myślę że to nie tylko moje zdanie, jest Pan MarekS który już rok temu tak powiedział na ten temat :

  …….Jesli chodzi o Syrie. Oni nie zrezygnuja z podboju Syrii. Prosze sobie przypomniec cel jaki maja zydzi, a mianowicie to ze oni chca zbudowac Unie Muzulmanska pod wodza Turcji ktora zydzi kontroluja i finansuja i zbroja na potege.

  Ta Unia Muzulmanska ma odegrac role zniszczenia zarowno chrzescijanstwa w Europie i byc moze Europy, ale rowniez ma za zadanie zniszczyc Syjonistyczny Izrael z prawie cala jego ludnoscia, a wiec tych zydow ktorzy sa apostatami, komunistami, socjalistami, syjonistami. Maja zostac jedynie zydzi religijni (prawdopodobnie Neturei Karta).

  To zniszczenie Syjonistycznego Izraela ma otworzyc droge do budowy Wielkiego Izaela. Mowia o tym proroctwa zydowskie (pochodzace jeszcze ze sredniowiecza) w ktorych jest mowa o dwoch zydowskich mesjaszach: Mesjaszu-Jozefie i Mesjaszu-Dawidzie. Jest w nich mowa o tym ze Mesjasz-Jozef ma zginac lecz po pewnym czasie bedzie wskrzeszony przez drugiego mesjasza Mesjasza-Dawida. Proroctwa zydowskie z 1812 mowia ze Mesjasz-Jozef pojawi sie w 1948 roku. Tak wiec zydzi uwazaja ze obecne panstwo Izrael jest tym mesjaszem i ze oni jako spolecznosc sa mesjaszem.

  Ten mesjasz ma jednak zginac co oznacza ze zydzi planuja zniszczenie obecnego Izraela i jego ponowna odbudowe. Mowil o tym rowniez Jakub Frank, a wspolczesnie Szewach Weiss, jak tez inni kabalisci, i mozna te wypowiedzi znalezc na youtube.

  Prosze sie teraz zastanowic kto ma byc tym Mesjaszem-Dawidem?

  Mozna sobie lekcewazyc te proroctwa jako bajki, lecz historia ukazuje ze zydzi biora je bardzo powaznie i je realizuja. Polska w tych planach odgrywa pierwszoplanowa role. Oznacza to ze zydzi musza wyeksterminowac cala ludnosc slowianska a pozostac maja jedynie ci pochodzenia chazarskiego udajacy Polakow.

  Tak wiec jesli chodzi o Syrie, to oni z niej nigdy nie zrezygnuja, i musza ja podbic. Nie uda sie tym razem i/lub tym sposobem to beda probowac inna metoda i/lub w innym czasie (raczej niedlugim). Poza tym ich proroctwa nakazuja im zniszczenie ludnosci Syrii i Persji (Iranu) jako dwoch ostatnich antycznych nacji ktore jeszcze zydzi maja nakazane zniszczyć…

  http://marucha.wordpress.com/2012/02/21/parlament-wegierski-dziekujemy-ci-polsko/#comment-146743

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy tekst. Jes tu trochę interpretacji niczym od Heńka. Również uważam, że Polska odegra kluczową rolę. Oni się tu przeniosą. Za dużo jest nowych ustaw w Polsce mających na celu wyniszczenie Polaków. Dokręcają nam śrubę finansowo, medycznie, psychicznie

   Usuń
 18. Nie dość że wyniszczają nas to jeszcze rozbudowują infrastrukturę żeby im się tu przytulnie i ładnie mieszkało. To wszystko co się teraz dzieje, nowe budynki drogi, przecież to nie dla nas. Dlatego są ważne wszelkiego typu inicjatywy społeczne np taka jak obywateledecydują.pl niby żadna wielka siła przebicia ale jednoczy ludzi myślących podobnie. Co do arta o miłowaniu bliźniego, bardzo ciekawy, przyznam że sam miałem wątpliwości jak mam kochać ludzi niegodziwych, walczyłem z myślami w tej kwestii, artykuł wiele mi wyjaśnił - dzięki katrin;)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.